stanicapap
10.01.06,14:56
ahojte,
prosim vas, moze mi niekto poradit, kedy, resp. v akych pripadoch sa do soc.poist. zasiela "evidencny list dochodkoveho zabezpecenia"? je to vzdy na konci kalend. roka alebo kedy?
pekne prosim o radu..prajem krasnucky den
Janka6685
10.01.06,13:58
ahojte,
prosim vas, moze mi niekto poradit, kedy, resp. v akych pripadoch sa do soc.poist. zasiela "evidencny list dochodkoveho zabezpecenia"? je to vzdy na konci kalend. roka alebo kedy?
pekne prosim o radu..prajem krasnucky den

Pri ukončení pracovného pomeru, alebo pri nástupe na dôchodok (neviem, ako sa to správne povie).
Mirka D
10.01.06,14:00
Od roku 2004 platí, že ELDZ vypĺňaš po skončení roku a necháš si u seba.
Ak zamestnanec skončí pracovný pomer má sa vyplnený ELDZ do 3 dní (od roku 2004 po koniec PP) poslať na príslušnú Sociálnu poisťovňu.
Tie 3 dni ale myslím (opravte ma) netreba brať až tak doslovne, pretože najprv mu musíme vypočítať poslednú mzdu a podpísať.
Zamestnancovi, ktorý je poberateľ dôchodku dávam do ruky oproti podpisu ako prílohu k jeho žiadosti o prepočítanie dôchodku.
STRELEC
10.01.06,14:11
Pre úplnosť dodávam, že SP požaduje k ELDZ priložiť aj "spievodný list", kde oprávnená osoba (?) za zamestnávateľa oznamuje, že SP predkladá ten a ten ELDZ (?!). U nás v PO bez "spriev. listu" ELDZ neprevezmú.
Ani u vás? Rád by som to vedel, lebo takýto spriev. list považujem za jednu zo špičiek formalizmu a .... a ani to neviem slušne napísať.
P.S.:Detto Humenné,