Iwor
01.06.11,19:44
Dobrý deň,

zaujímalo by ma koľko osôb môže mať evidovaný trvalý pobyt v jednom byte.
Vlastním 3 - izbový byt. Bývam tu sám, ale moji rodičia, sestra a jej dcéra majú trvalý pobyt v mojom byte, ktorý som riadne odkúpil od otca.
Chcel by som sem prihlásiť na trvalý pobyt svoju priateľku, s ktorou tu budem bývať, ale neviem či je nejaký maximálny stanovený limit.
Bývam tu zatiaľ iba ja sám a iba ja som na bytovom prihlásený. dakujem
arizona
01.06.11,17:49
Kolko sa vas zmesti :-D


...myslim, ze to nie je limitovane
verkaz
01.06.11,17:51
Nie je stanovený žiadny počet. Trvalý pobyt tvojich rodičov sestry a jej dcéry nie je problém.
twe
01.06.11,17:55
Neobmedzeny pocet, ale zrejme pri trvalom pobyte je nutne platenie poplatku za odpad, pripadne su este miestne dane obce/mesta.
olybaba
01.06.11,19:33
- podla poctu prihlasenych sa rozpocitavaju v bytovke aj naklady za uzivanie vytahu, vykurovanie spolocnych priestorov, osvetlenie, popripade ine naklady
twe
01.06.11,19:35
- podla poctu prihlasenych sa rozpocitavaju v bytovke aj naklady za uzivanie vytahu, vykurovanie spolocnych priestorov, osvetlenie, popripade ine naklady

Vyborny postreh!
Mária27
01.06.11,19:41
- podla poctu prihlasenych sa rozpocitavaju v bytovke aj naklady za uzivanie vytahu, vykurovanie spolocnych priestorov, osvetlenie, popripade ine naklady
Ak je niekto len prihlásený na trvalý pobyt a nebýva tam, nemusí sa za neho platiť. Správca či SVB sa to ani nemusí dozvedieť. Veľa ľudí má trvalý pobyt u rodiny, aby nemuseli na obecnom úrade, keď im prenajímateľ nedá súhlas v nájomnom byte.
jelalim
01.06.11,19:56
Osoba prihlásená na TP v byte memusí byť prihlásená u správcu domu ako osoba užívajúca byt, ak tam nežije.
Teda za výťah nemusí platiť.
EvaB
02.06.11,13:09
Limit určite nie je stanovený. Dávnejšie dávali vo večerných správach, že kdesi na východe starosta pre zlú statiku dal z menšieho staršieho rodinného domčeka vysťahovať obyvateľov a zbúrať ho. Vyše 60 ľudí vtedy prišlo o strechu nad hlavou (neviem už to presné číslo). Treba len doplniť, že išlo o OTO-v (Občan Trvale Opálený):D:D:D