freya14
02.06.11,06:40
Dobry den,
potrebovala by som poradit v tejto veci: prijali sme v roku 2010 bezurocne pozicky (kratkodobe) od spolocnika. Pri uzavreti roka by sa ale mali korigovat na sucasnu hodnotu metodou diskontovania.
Vie mi niekto poradit, ako na to?
Tweety
02.06.11,04:51
Dobry den,
potrebovala by som poradit v tejto veci: prijali sme v roku 2010 bezurocne pozicky (kratkodobe) od spolocnika. Pri uzavreti roka by sa ale mali korigovat na sucasnu hodnotu metodou diskontovania.
Vie mi niekto poradit, ako na to?


Prečo by sa mala jej hodnota znižovať ? Veď ak niečo z nej splatil, tak to zaúčtuj.
freya14
02.06.11,05:04
nie znizovat, upravit jej hodnota o uroky, ale uz som nasla, ze to plati pre dlhodobe pozicky, o kratkodobyx nie je ani slovo s ohladom na bezurocne poskytnutie
KEJKA
02.06.11,05:21
diskontujú sa dlhodobé práve kvôli viacročnej splatnosti.
Adiks
04.06.11,21:14
Podľa par.18 ods.8 sa diskontujú dlhodobé pohľadávky a dlhodobý finančný majetok, napr.pôžičky,ktoré však musia spľnať definíciu dlhodobého finančného majetku. Vo Vašom prípade ste však prijali krátkodobú pôžičku od spoločníka, ktorá sa nediskontuje. Ak by ste prijali dlhodobú pôžičku od spoločníka, taktiež by ste ju nediskontovali, pretože dlhodobé záväzky sa nediskontujú.