jonnie
10.01.06,15:00
Prosim Vas o radu - kazda je draha. Znamy ma maloobch. predajnu, a nastala dilema, kedy treba robit inventúru tovaru a coho sa drzat. Ma tam pokladnu, kde nie je uctovany stav zasob ani nic. Tovar predavacovi vydaval na zaklade dodacich, ktore si vyrobil sam, kde mu uz dal aj predajne ceny. Lenze teraz ako zisti po prepusteni zamestnanca, co tam malo byt. Zrejme by to chcelo do pokladne vlozit stav zasob, aby to robilo aj nejaky ubytok. Ale co v tom pripade - ked on ako majitel sa rozhodne nejakych zakaznikov niecim odmenit ako darcekom, prip. si nieco zoberie do osobnej spotreby?
Fakt - kazda rada draha... dakujem aj za neho.
ata111
10.01.06,14:30
Ak mám zamestnanca, rozhodne by som robila sklady a urobila sem tam námatkovo kontrolu. Ak SZČO prevádzkuje predajňu sám, eviduje pri nákupných cenách predajné, z ktorých je zrejmý rabat, ale manko sa takýmto spôsobom nedá lahko zistiť. Najlepší je skladový softvér prepojený na registračku. Ak si sám majiteľ berie tovar, tak by ho mal evidovať a raz za čas znížiť nákup tovaru v nákupných cenách. Prehnať to cez registračku by nebolo dobré, nakoľko by sám sebe vytváral zisk.
Inventarizácia k 31.12. musí však byť v nákupných cenách.