Ferdonno
02.06.11,08:46
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. So zamestnávateľom som rozviazal pracovný pomer po takmer troch rokoch. Po sporoch sme zistili, ze po nástupe do zamestnania v roku 2008 som 2-3 mesiace nedostal stravné lístky. Po odchode zo zamestnania mi zamestnávateľ tvrdí, že som stravné lístky prevzal. Chcel by som vedieť, ako mám postupovať, keď chcem dokázať, že stravné lístky som nedostal. Ako je možné získať potvrdenie o prevzatí stravných lístkov? Pričom som si vedomí, že stravné lístky som neprebral.
Vopred Ďakujeme za odpoveď.
suzliky
18.08.11,07:48
To si si až teraz po 3 rokoch všimol :o)?
Skontroluj si výplatné pásky z toho obdobia, či ti bola za stravné lístky strhnutá z čistej mzdy časť fin. prostriedkov, ktoré si hradí zamestnanec za SL.
Vyžiadaj si od zamestnávateľa predložiť záznam, na ktorom potvrzuješ podpisom prevzatie SL v danej hodnote za konkrétne obdobie.
Ešte sa skús zamyslieť, či ti náhodou zamestnávateľ neposkytoval stravu inou formou. Ja keď som začala pracovať v jednej novozaloženej spoločnosti, neboli ešte zmluvy o stravných lístkoch ani závodná jednáleň postavená, tak nám každý deň zamestnávateľ platil obed v reštaurácii alebo cez donášku. Jasné, že podpisovať si to nedali, že sme to zjedli, ale myslím že ak to bolo tak, nebolo by z tvojej strany korektné si teraz niečo nárokovať.
Chobot
18.08.11,08:43
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. So zamestnávateľom som rozviazal pracovný pomer po takmer troch rokoch. Po sporoch sme zistili, ze po nástupe do zamestnania v roku 2008 som 2-3 mesiace nedostal stravné lístky. Po odchode zo zamestnania mi zamestnávateľ tvrdí, že som stravné lístky prevzal. Chcel by som vedieť, ako mám postupovať, keď chcem dokázať, že stravné lístky som nedostal. Ako je možné získať potvrdenie o prevzatí stravných lístkov? Pričom som si vedomí, že stravné lístky som neprebral.
Vopred Ďakujeme za odpoveď.

Prečo to robíš? Z pomsty za výpoveď? Doteraz ti stravné lístky nechýbali?

No teoreticky môžeš dať podnet na IP, že ti nezabezpečil stravu. Ale je to od teba férové?