Žabinka
02.06.11,08:59
Mám možnosť kúpiť od platcu DPH motocykel, ktorý má firma v majetku, a následne ho predať. Zaujíma ma, zatiaľ len v teoretickej oblasti nasledovné:
1. Firma kúpila motorku od platcu DPH za cenu X +DPH (predpokladám že na DPH sa nevzťahoval zákaz odpočtu DPH, nie je to M1), teda DPH si odpočítali. Pri predaji mne vyčísli cenu Y +DPH.
2. Firma kúpila motorku od občana za cenu X, občan DPH nerieši, firma si nemala aké DPH odpočítať. Pri predaji mne vyčísli cenu Y +DPH, alebo predaj bude oslobodený od DPH podľa pôvodného §42 ZoDPH (rýchlo ma nenapadne nový príslušný §).
Ešte doplním, že firma sa nezaoberá nákupom a predajom MV. Ďakujem za pomoc, motám sa tu od rána, čítam podobné príspevky, ale toto som veru nenašla.
Tweety
02.06.11,07:01
Mám možnosť kúpiť od platcu DPH motocykel, ktorý má firma v majetku, a následne ho predať. Zaujíma ma, zatiaľ len v teoretickej oblasti nasledovné:
1. Firma kúpila motorku od platcu DPH za cenu X +DPH (predpokladám že na DPH sa nevzťahoval zákaz odpočtu DPH, nie je to M1), teda DPH si odpočítali. Pri predaji mne vyčísli cenu Y +DPH. Správne
2. Firma kúpila motorku od občana za cenu X, občan DPH nerieši, firma si nemala aké DPH odpočítať. Pri predaji mne vyčísli cenu Y +DPH, Správne alebo predaj bude oslobodený od DPH podľa pôvodného §42 ZoDPH (rýchlo ma nenapadne nový príslušný §).
Ešte doplním, že firma sa nezaoberá nákupom a predajom MV. Ďakujem za pomoc, motám sa tu od rána, čítam podobné príspevky, ale toto som veru nenašla.
V texte.
Žabinka
02.06.11,07:10
Čiže rekapituláció: v každom prípade, či kúpila od platcu DPH, alebo od neplatcu, keď motocykel predáva, musí vyčísliť ZD +DPH? Som už z toho pátrania trochu unavená :cool:.
Tweety
02.06.11,07:11
Čiže rekapituláció: v každom prípade, či kúpila od platcu DPH, alebo od neplatcu, keď motocykel predáva, musí vyčísliť ZD +DPH? Som už z toho pátrania trochu unavená :cool:.
Ak je platiteľom dph, tak áno.
Žabinka
02.06.11,07:21