IvanPK
02.06.11,09:16
Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať či máte ako SVB označenie(tabuľku), že bytovku spravuje (údaje o SVB,štatutára, č.telefónov)....ako fo majú napr. s.r.o. alebo a.s. na budovách?
Halli
02.06.11,08:45
Mám veľké nálepky s logom domu SVB ... a na každom vchode obrovské číslo domu / číslo vchodu viditeľné z diaľky, veľmi dobré pre sanitky a doručovateľov. Údaje a tel.čísla maju na predpise a na vyučtovaniach. To tam teda dávať nebudem:)
jozka56
02.06.11,08:49
Naše SVB tabuľku nemá.
Vyvesenie tej tabuľky je dobrý nápad. Halli nože popíš tú Vašu nálepku a koľko € Vás stála?
IvanPK
02.06.11,08:53
Ja len že som dostal info z daňového, že musíme mať označenie na bytovke ako subjektu...ako označenie prevádzky a pod....
verkaz
02.06.11,09:32
Na bytovke to nemáme označené. Vo vchode v suteréne na nástenke máme uvedené, kto spravuje dom, predseda, členovia rady, údržbár, pohotovostnú havarijnú službu, vodárov a plynárov. Je tam u predsedu, údržbára, pohotovosti, vodára a plynára aj číslo telefónu.
Doložila som tam aj zoznam poslancov MsZ za náš volebný obvod.
IvanPK
02.06.11,09:42
Preto sa pýtam, lebo podľa pracovníkov daňového úradu v Pezinku je to potrebné....a ako ma vyzerať to asi nikto nevie, či?
jozka56
02.06.11,09:47
Ja som sa s tým nestretla, ale ak DU PK to vyžaduje, tak asi dám vytvoriť nálepku s názvom spoločenstva, ulicou a IČO. Žiadne iné údaje tam nedám.
Halli
02.06.11,10:06
Ja len že som dostal info z daňového, že musíme mať označenie na bytovke ako subjektu...ako označenie prevádzky a pod....

...no určite, to čo sú zase za výmysly..to čo tam mám je jasné označenie názvu organizácie/domu/ aj popisné čísla. Nebudem predsa na pekné nové dvere vypisovať ičá,dičá...OSBD čo majú?:cool:
Halli
02.06.11,10:08
Naše SVB tabuľku nemá.
Vyvesenie tej tabuľky je dobrý nápad. Halli nože popíš tú Vašu nálepku a koľko € Vás stála?

mám logo nalepené nad otváracimi dverami, výtvarne som to spracovala sama:) a nad schránkami je vždy číslo domu lomeno vchod...sú to samolepky, alebo kde bola dubová kôra tam som to dala nalepiť na tabuľku...stálo to pár euráčov...
IvanPK
02.06.11,10:10
Keby si túto debatu pozrel nejaký pracovník DÚ..to by bolo super...určite by poradil....
Halli
02.06.11,10:15
Keby si túto debatu pozrel nejaký pracovník DÚ..to by bolo super...určite by poradil....

Daj pokoj Ivan, nech si len robia svoju prácu a venujú sa ziskovkám, nie nám...netráp sa tým zbytočne, navymýšľajú kopec zbytočností...
IvanPK
02.06.11,10:18
no veď práve, to mi povedali, keď som sa bol zaregistrovať na DIČ...
TAK KONČÍM .....
Halli
02.06.11,11:00
no veď práve, to mi povedali, keď som sa bol zaregistrovať na DIČ...
TAK KONČÍM .....

Nie nekonči, rada ťa vidím :D..to som len na daňovákov myslela, aby nám dali pokoj :)
Llívia
02.06.11,17:26
Preto sa pýtam, lebo podľa pracovníkov daňového úradu v Pezinku je to potrebné....a ako ma vyzerať to asi nikto nevie, či?


Keby si túto debatu pozrel nejaký pracovník DÚ..to by bolo super...určite by poradil....
Cez www.drsr.sk sa dajú zadať dopyty. Schválne sa skús spýtať takto, čo ti odpovedia, lebo niekedy zamestnanci úradov (nielen toho daňového) tvrdia niečo úplne iné ako ich nadriadený orgán alebo zákon.
IvanPK
03.06.11,07:47
Llívia - dnes som napísal tak uvidíme.....
Llívia
03.06.11,11:00
Som zvedavá, čo ti napíšu. My nemáme žiadne označenie, iba poštárka bola informovaná, do ktorej schránky má hádazť poštu pre SVB. :D (Tuším ani to číslo popisné či súpisné na dome nemáme.)
Halli
03.06.11,11:11
Zbytočné sa pýtať, aj som tie označenie dávala urobiť kôli vlastníkom v dome, nie kvôli daňovákom...Veľké výrazné označenie je veľmi prospešné v prípade príchodu rýchlej pomoci, zasielkových služieb, pošty a aj návštev. Takže ma netrápi nejaké ičo, dičo, ...nemajú daňováci dosť práce? Načo na tieto veci upozorňovať, dajte si tam to, čo pomôže domu , nie nejakým priblblým nariadeniam z DÚ.
IvanPK
01.07.11,06:44
Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Podľa platného zákona o daňových orgánoch DR SR Banská Bystrica je kompetetné podávať informácie daňovým subjektom len k daňovým zákonom. Z platného zákona o dani z príjmov povinnosť označenia bytovky údajmi uvedenými vo Vašej žiadosti (ak je v bytovke vytvorené spoločenstvo vlastníkov bytov) nevyplýva. Zo zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov v znení neskorších predpisov vyplýva daňovému subjektu povinnosť registračná a oznamovacia - viď § 31. Otázku označovania bytovky uvádzanými údajmi preto odporúčame riešiť s kompetentnými orgánmi.

odbor služieb pre verejnosť