1gabika1
02.06.11,09:55
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Je možné, aby sme ako základná škola s právnou subjektivitou, zriaďovateľ mesto, mohli prenajímať priestory ZŠ na prevádzkovanie bufetu, ktorý bude len pre základnú školu?
anika
02.06.11,10:01
Áno, ale pravdepodobne bude potrebný súhlas mesta.
Aspoň u nás odsúhlasuje nájomnú zmluvu zriaďovateľ.
1gabika1
02.06.11,12:49
Ďakujem za odpoveď, ale ešte by som sa chcela opýtať či to môžeme poskytnúť komukoľvek alebo musíme vypísať nejaké výberové konanie? a ešte by som chcela poprosiť či mi môžete prilepiť nejakú zmluvu o prenájme...
eby
14.06.11,08:34
Sme ZŠ s MŠ. Zriaďovateľom je Obec. Plánujeme prenajímať telocvičňu. Poradíte nám, či môže Obec - ako zriaďovateľ - podpisovať nájomné zmluvy a tiež inkasovať poplatky za prenájom (a platiť aj dane) alebo to všetko musí vykonávať škola?
Aké položky môžu znížovať základe dane pri prenájme telocvične? (napr. odpisy budov, priame náklady na energie, .... ???)
januskacik
17.01.12,06:08
Dobrý deň Eby,
prosím Vás o radu, máme podobný problém s telocvičňou, ako prenajímať telocvičňu bez "potreby zdanenia daňou z príjmu"

Ako po správnosti prenajímať telocvičňu, ZŠ s MŠ je s právnou subjektivitou a zriaďovateľ je obec. Ak sa príjem zadá do príjmovej časti obecného rozpočtu, je to považované za príjem (daňový príjem) z ktorého sa nemusí platiť daň z prenájmu?
Prosím o pomoc!!!
anika
17.01.12,07:20
Oslobodené príjmy od dane sú uvedené v § 13 zákona o dani.
§ 13

Oslobodenie od dane





(1) Od dane sú oslobodené príjmy

a)daňovníkov uvedených v § 12 ods. 3 plynúce z činnosti, na ktorej účel títo daňovníci vznikli alebo ktorá je ich základnou činnosťou vymedzenou osobitným predpisom okrem príjmov z činností, ktoré sú podnikaním a príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43,
b) rozpočtových organizácií z prenájmu a z predaja majetku zahrnuté v rozpočte zriaďovateľa okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43 a okrem príjmov z prenájmu a z predaja majetku zahrnutého v rozpočte zriaďovateľa, ak zriaďovateľom tejto rozpočtovej organizácie je obec alebo vyšší územný celok,