Simaka
02.06.11,15:04
Mám 16 rokov a chcela by som s kamarátkou ísť na prázdninový jazykový kurz na mesiac do Anglicka. Chcela by som poradiť , že či sa mi to oplatí, či sa za takú krátku dobu dá naučiť aspoň trochu anglicky. Ak máte niekto skúsenosti napíšte prosím
KEJKA
02.06.11,17:29
máš nejaké základy?
ak aj nie, jazykový kurz je pre rôzne úrovne. Ale ako úplný začiatočník - to by boli vyhodené peniaze. Základy sa nauč doma.
V anglickom prostredí sa rýchlejšie posunieš dopredu, ale je chyba, ak sa tam chystáš s kamaratkou. Ledaže sa dorovoľne necháte rozdeliť a aj volný čas budete tráviť každá osve s inými ludmi. Inak sa to minie účinkom - absolvujete povinné 3-4 hodiny výučby a volný čas pretrkocete v "reči svojho kmeňa".
JA som syna poslala na Maltu na tri týždne samého. Chodil tam do kina, na izbe bol s Nemcom, španielom,.....po prázdninách sa v škole nestačili diviť, ako rozpráva.
holubička1
05.06.11,13:42
máš nejaké základy?
ak aj nie, jazykový kurz je pre rôzne úrovne. Ale ako úplný začiatočník - to by boli vyhodené peniaze. Základy sa nauč doma.
V anglickom prostredí sa rýchlejšie posunieš dopredu, ale je chyba, ak sa tam chystáš s kamaratkou. Ledaže sa dorovoľne necháte rozdeliť a aj volný čas budete tráviť každá osve s inými ludmi. Inak sa to minie účinkom - absolvujete povinné 3-4 hodiny výučby a volný čas pretrkocete v "reči svojho kmeňa".
JA som syna poslala na Maltu na tri týždne samého. Chodil tam do kina, na izbe bol s Nemcom, španielom,.....po prázdninách sa v škole nestačili diviť, ako rozpráva.
a koľko ma syn rokov???;) Mali ste dobre skusenosti s pobytom na Malte, cez aku agenturu ste boli???
KEJKA
05.06.11,16:03
to už sú roky, vtedy mal syn 16-17, dnes má 30 :-)
chodil akurát na strednú. Poslala by som ho na 4 týždne, ale bála som sa prestupov, a priamy let nebol. Tak som radšej nechala tri týždne, aby letel priamo tam a nazad. Mal akurát základy z 1.ročníka na strednej, lebo na ZŠ sa učil nemčinu.
Takže na Malte sa učil anglicky a s kamaratmi konverzoval po nemecky, v kine mal zasa AJ. Podstatné bolo, že tam nebol našinec a tak bol nútený používať cudzí jazyk.
ANNA
05.06.11,16:35
Súhlasím s Kejou. ja som prvý krát poslala dcéru do Anglicka samú keď mala 11 rokov. Tiež odporúčam ísť každej zlášť do inej časti mesta, môžte spolu letieť. Mesiac stačí na to aby ste sa prestali angličtiny báť a je to dobrý začiatok na rozmýšlanie v angličtine.
holubička1
05.06.11,19:12
to už sú roky, vtedy mal syn 16-17, dnes má 30 :-)
chodil akurát na strednú. Poslala by som ho na 4 týždne, ale bála som sa prestupov, a priamy let nebol. Tak som radšej nechala tri týždne, aby letel priamo tam a nazad. Mal akurát základy z 1.ročníka na strednej, lebo na ZŠ sa učil nemčinu.
Takže na Malte sa učil anglicky a s kamaratmi konverzoval po nemecky, v kine mal zasa AJ. Podstatné bolo, že tam nebol našinec a tak bol nútený používať cudzí jazyk.
Hmm ďakujem za radu, noja mam trošku iny problém,mojadcera končí biling. gym. ale španielske a ide na VŠ do Brna ekonomiu a tam bude dosť intenzívne potrebovať angličtinu skôr obchdnú, ktorá bola trošku bokom vzhľadom na preferovanie španielčiny, takže preto potrebujeme surne konverzaciu angliny, no ona ma teda vyšší vek ako mal tvoj syn, tak preto som sa pýtala lebo agentúr je veľa, ale nie všetky sú spoľalivé....
KEJKA
05.06.11,19:37
lacnejšie vyjde individuálna lektorka u nás vzhľadom na odborný charakter.