Akasha616
02.06.11,15:14
Ahojte poraďáci =))
Som tu nová, takže ešte raz AAAAAAAhojte =)

Chcela by som sa s vami poradiť. Moji rodičia sú už rozvedení a mama dala teraz návrh na vyrovnanie BSM. Ja bývam s tatinom v byte, ktorý patrí do BSM a o ktorý sa budú súdiť. Ona s nami nebýva.
Tatino platí nájomné a všetko okolo bytu, má nejaký nárok na to aby mu ona zaplatila polovičku nákladov na byt? Lebo nič neprispieva, aj keď je polovička bytu jej.Myslím tým daň za byt, poplatky domovníkovi a také veci?
Tatino podniká, znalkyňa mu už vyhotovila znalecký posudok pre podnikanie, kde mu vychádza vyššia hodnota záväzkov - pasív nad aktívami. (To niesom taká múdra, to som opísala z posudku =))) ) Čiže je v mínuse. To znamená, že keď bol v podnikaní do času rozvodu v mínuse, tak polovičku mu musí mama dať? Alebo ako to je? Lebo keby bol v pluse, tak musí dať polovičku peňazí jej.. a keď je v mínuse???
A prečo za znalcov platí len tatino?? Prečo to nejde na polovičku s ňou?
A ešte posledná vec, mama vlastnila Živnostenský list, tatino napísal návrh na súd aby aj ona poskytla účtovné doklady, lenže ona znalkyni napísala, že ŽL síce vlastnila ale nepodnikala. Je to možné??
Za pomoc vám všetkým ďakujem =)
Akasha616
02.06.11,13:16
Joj ešte som zabudla jednu vec.. Môžem ísť na súd, teda do tej miestnosti aj ja? Dovnútra? Lebo mama mi naposledy povedala, že ja tam nemôžem ísť.... či???
Mária27
02.06.11,14:10
Ahojte poraďáci =))
Tatino platí nájomné a všetko okolo bytu, má nejaký nárok na to aby mu ona zaplatila polovičku nákladov na byt? Myslím tým daň za byt, poplatky domovníkovi a také veci? Má nárok na úhradu polovice stálych poplatkov za byt, ako píšeš. samozrejme nebude platiť za vami spotrebovanú elektrinu, za smeti, používanie výťahov ...
To znamená, že keď bol v podnikaní do času rozvodu v mínuse, tak polovičku mu musí mama dať? Alebo ako to je? Lebo keby bol v pluse, tak musí dať polovičku peňazí jej.. a keď je v mínuse??? Podnikanie nepatrí do BSM, aj keď z neho prispieva na domácnosť. Mama má nárok na polovicu majetku do podnikania vloženého na začiatku.
A prečo za znalcov platí len tatino?? Prečo to nejde na polovičku s ňou? Pri delení BSM určuje súd, kto hradí niektoré poplatky. Ak im nakoniec povie, že to treba zaplatiť spoločne a nerozdielne, bude to splnené aj vtedy, ak to uhradí len jeden.
A ešte posledná vec, mama vlastnila Živnostenský list, tatino napísal návrh na súd aby aj ona poskytla účtovné doklady, lenže ona znalkyni napísala, že ŽL síce vlastnila ale nepodnikala. Je to možné?? Je to možné.
=)
v texte
Mária27
02.06.11,14:12
Joj ešte som zabudla jednu vec.. Môžem ísť na súd, teda do tej miestnosti aj ja? Dovnútra? Lebo mama mi naposledy povedala, že ja tam nemôžem ísť.... či???
Ešte ťa môžu zavolať ako svedka, preto tam asi nemôžeš teraz ísť.
Erzebeth
03.06.11,21:09
Ak mama zaplatí polovicu poplatkov, zaplatíte jej vy za to, že užívate aj jej polovicu bytu?