sabuliatko
02.06.11,21:42
som na rodicovskej dovolenke. manzel ma otvorenu zivnost. je mozne v jeho mene mat otvorenu zivnost? prisla by som o rodicovsky prispevok, ak by som mala otvorenu zivnost ci uz vlastnu alebo v jeho mene?
dakujem
veronikasad
03.06.11,19:12
som na rodicovskej dovolenke. manzel ma otvorenu zivnost. je mozne v jeho mene mat otvorenu zivnost? prisla by som o rodicovsky prispevok, ak by som mala otvorenu zivnost ci uz vlastnu alebo v jeho mene?
dakujem
môžeš prosím vysvetliť ako si to predstavuješ ?
Xanti
03.06.11,19:16
som na rodicovskej dovolenke. manzel ma otvorenu zivnost. je mozne v jeho mene mat otvorenu zivnost?Nie môžeš manželovi bezodplatne pomáhať v jeho činnosti, nakoľko kedže si na RD tak si dôchodkovo poistená. prisla by som o rodicovsky prispevok, ak by som mala otvorenu zivnost ci uz vlastnu Nie neprišla. Môžeš mať otvorenú živnosť. alebo v jeho mene?
dakujem
v texte odpovede.
sabuliatko
05.06.11,11:27
môžeš prosím vysvetliť ako si to predstavuješ ?

na jednom portáli som čítala diskusiu o otvorení živnosti v mene niekoho iného, ale som sa nedopracovla k tomu, či je to možné alebo nie, preto som položila (pre niekoho zrejme hlúpu) otázku.
ale aj tak ďakujem
veronikasad
05.06.11,11:50
na jednom portáli som čítala diskusiu o otvorení živnosti v mene niekoho iného, ale som sa nedopracovla k tomu, či je to možné alebo nie, preto som položila (pre niekoho zrejme hlúpu) otázku.
ale aj tak ďakujem
Dovolím si citovať § 2 živnostnského zákona

Živnosť
§ 2
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.

----
Ak máš dojem, že naši poslanci schvaľujú hlúpe zákony ...