DodoSTI
02.06.11,23:25
Prajem pekný deň,

založil som s.r.o., no neviem ako ďalej. Hľadal som informácie tu na porade, no nikde som nenašiel ucelený zoznam povinností po založení s.r.o., resp. informácie ktoré som našiel sú staršieho dáta.

zhrniem veci, ktoré som už urobil, prosím o doplnenie :)
- založenie s.r.o. cca. pred 2 mesiacmi
- registrácia na DÚ
- kedže nemám zamestnancov a vystupujem ako jednoosobová s.r.o. (bez odmeny) neregistroval som sa na ZP a ani na SP.
- doteraz nemám otvorený BÚ, plánujem to urobiť tento týždeň (FIO)
- vediem si účtovníctvo, no neúčtoval som začiatočné stavy, kedže firma je nová, nemala žiadne zostatky z min. roka
- odkladám si všetky FA
PS: firma sa zaoberá maloobchodným predajom, hlavne prostr. e-shopov

ak som niečo urobil nesprávne, prosím o upozornenie :)

Čo viac mám urobiť pre správne vedenie firmy? stačí na konci roka vyčísliť VH, podať daň. priznanie, vyplatiť zisk a tým moje povinnosti končia?

Za Vaše odpovede veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň
Economic
03.06.11,04:07
Všetko je v najlepšom poriadku, vedieš podvojné účtovníctvo. Na začiatku mal byť vklad účtovaný, ktorý si vložil do spoločnosti. 211100/411100. A od tiaľto môžeš platiť všetky výdavky. Zrejme Ti peniaze zatiaľ chodili hotovostné, keď si nemusel pri e-shope mať účet.
Keď si účet pre sro otvoríš, jeho číslo musíš oznámiť správcovi dane.
Do 31. 3. 20012 treba spracovať ročnú účtovnú závierku, vyčísliť zisk, zaplatiť daň ak vychádza a podať DP.
KEJKA
03.06.11,04:11
tak ucelené info asi nenájdeš, treba hľadať podľa jednotlivých tém, podtém. Našťastie si nepoložil všeobecnú otázku, chceš doplnenie.
potrebuješ zaúčtovať úvodnú súvahu - o tom je tu veľa tém.
musíš sledovať obrat a dávať pozor, či nakupuješ len zo SR alebo aj z EU a tretích štátov - sledovať obrat.
okrem faktúr treba odkladať aj bločky platené v hotovosti.
maloobchod=povinnosť mať ERP, či je všetko na faktúry? Kedže nemáš doteraz BU, tak sa obávam, že berieš peniaze v hotovosti, čo môže byť malér.



Čo viac mám urobiť pre správne vedenie firmy? stačí na konci roka vyčísliť VH, podať daň. priznanie, vyplatiť zisk a tým moje povinnosti končia?
Nokerla
03.06.11,06:20
Aj ked mas maloobchod, tak to mozes davat na fa a ziadnu ERP nepotrebujes avsak treba mat datum splatnosti a datum PPD minimalne na druhy den.

Kejka
napis mi, ze to je zase spekulacia ;)
KEJKA
03.06.11,11:33
nie, nie je. nenapíšem, ak je to pravda.
Na ERP som radšej a preventívne upozornila. Okrem toho, dnes už neplatí, že to musí byť obdeň....môže byť faktúra a môže byť aj uhradená v ten istý deň.
Len tá ERP - podmienky platia do konca roka 2011.
mata82
03.06.11,11:46
neplatí náhodou pri novom subjekte povinnosť už používať ERP?
KEJKA
03.06.11,11:54
správna pripomienka, nechcela som to rozoberať, verím, že zadávateľ má v tom jasno. Ale pre istotu som tú ERP spomenula.
DodoSTI
03.06.11,16:54
Čo sa týka platieb, budem prijímať iba bezhotovostné platby prostredníctvom FA, takže ERP sa ma zatiaľ netýka.

Niečo sa mi marí o povinnosti do 14 dní od založenie s.r.o. nahlásiť na DÚ bank. účet. Existuje takáto povinnosť alebo sa mi fakt, iba niečo marí? :)

Takže teraz mi už len stačí si viesť účtovníctvo a
do 31. 3. 20012 treba spracovať ročnú účtovnú závierku, vyčísliť zisk, zaplatiť daň ak vychádza a podať DP. Nič viac? :)

Ďakujem veľmi pekne za rady :)
KEJKA
04.06.11,09:04
bezhotocostne - to značí na BU, ale spomenul si že BU ešte nemáš, preto tá ERP.
Ano nahlasiť BU na DU je povinnosť naďalej.
nič viac z povinností ma nenapadá............to by som musela vidieť doklady.
ešte jedno - až budeš mať RUZ hotovú, následne ju treba schváliť a poslať do OR-zbierky listím + vyhlásenie konateľa o schválení.
MatoH
06.01.12,18:39
podla mna tam su este dalsie povinnosti ako valne zhromazdenie a pod...
marjankaj
06.01.12,18:47
podla mna tam su este dalsie povinnosti ako valne zhromazdenie a pod...
Aké valné zhromaždenie?:eek: Na to musia byť aspoň dvaja.:cool: