Lilka 1
03.06.11,11:13
Ahojte, potrebuje zakrslý zajačik pri prevoze cez hranice aj nejaké potvrdenia od veterinára?
buchač
03.06.11,09:18
Ahojte, potrebuje zakrslý zajačik pri prevoze cez hranice aj nejaké potvrdenia od veterinára?
Od dnes musia mať domáce zvieratá prekračujúce hranice jednotlivých krajín EÚ nový veterinárny pas Európskej únie
30 September 2004

Európsky zvierací pas vydávaný veterinárnou správou potvrdzuje, že zviera bolo zaočkované proti besnote. Očkovanie je pritom jedinou úniou vyžadovanou podmienkou, aby bolo možné zviera cestujúce so svojim majiteľom vpustiť na územie všetkých členských štátov únie s výnimkou Veľkej Británie, Írska, Švédska a Malty. Pre povolenie vstupu do týchto krajín, ktoré majú prísnejšie veterinárne pravidlá, sa musí vykonať skúška na protilátky potvrdzujúca účinnosť očkovania najmenej štyri mesiace po samotnom očkovaní (Švédsko) a najmenej šesť mesiacov pred plánovanou cestou do Veľkej Británie, Írska a na Maltu.
Veľká Británia, Írsko a Malta požadujú navyše pri vstupe zvierat na svoje územie, aby zvieratá mali aj elektronický mikročip. Ostatným členským krajinám únie začína dnešným dňom plynúť osemmesačná lehota na zavedenie takýchto opatrení.
http://vasaeuropa.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=679

...o druhu zvieratka reč ale nie je ...:rolleyes:
lujza.j
03.06.11,17:12
nemôžeš ho dať niekomu na "prázdniny";)
dominika
03.06.11,17:22
My sme sa pred 2 rokmi pýtali veterinára a povedal, že zajko nič nepotrebuje, pas musia mať len psi, mačky a zabudla som - možno kone.
arizona
03.06.11,17:59
My sme sa pred 2 rokmi pýtali veterinára a povedal, že zajko nič nepotrebuje, pas musia mať len psi, mačky a zabudla som - možno kone.
+ fretky


Nezda sa mi, ze na prevazanie zvierat platia rozne podmienky.:confused:
My sme pred casom predavali steniatka do Spanielska,veterinar nam hovoril, ze vsetky zvierata cestujuce do zahranicia musia mat zdr.preukaz (doklad o ockovani) + cip /prip. tetovanie

...mozno by som pre istotu dala zajka ocipovat :) ( je to asi sekundova zalezitost,veterinat pichne injekciu a je to )