wranko
03.06.11,12:34
Dobrý deň, sociálka ma dala exekútorovi ale medzičasom som dlh splatil v plnej výške. Dnes mi prišiel prvý list od exekútora o začatí exekúcie, kde vypísal aj to že som dlh medzičasom uhradil a požaduje odomňa tzv súčinnosť pri výkone teda trovy. Mám mu ich vyplatiť aj napriek tomu že som dlh uhradil skôr ako som sa dozvedel o exekúcii? má na tie trovy právo?
Všetkým užitočným odpovediam vopred ďakujem
buchač
03.06.11,10:43
Dobrý deň, sociálka ma dala exekútorovi ale medzičasom som dlh splatil v plnej výške. Dnes mi prišiel prvý list od exekútora o začatí exekúcie, kde vypísal aj to že som dlh medzičasom uhradil a požaduje odomňa tzv súčinnosť pri výkone teda trovy. Mám mu ich vyplatiť aj napriek tomu že som dlh uhradil skôr ako som sa dozvedel o exekúcii? má na tie trovy právo?
Všetkým užitočným odpovediam vopred ďakujem

Súčinnosť oprávneného a povinného
Exekútor môže vyzvať oprávneného, aby uviedol, akým spôsobom má vykonať exekúciu a aby označil platiteľa mzdy povinného, prípadne fyzickú osobu alebo právnickú osobu, voči ktorým má povinný pohľadávku, a dôvod tejto pohľadávky; ak ide o pohľadávku z účtu v banke, aby uviedol číslo účtu a označil banku.

Exekútor môže predvolať povinného a vyzvať ho na splnenie povinnosti, ktorú mu ukladá rozhodnutie, a na vyhlásenie o svojom majetku.

Povinný musí odpovedať exekútorovi do jedného týždňa od doručenia výzvy.

Ak túto povinnosť nesplní alebo ak v odpovedi uvedie úmyselne nepravdivé alebo neúplné údaje, môže mu súd na návrh exekútora uložiť uznesením poriadkovú pokutu až do výšky 820 eur, pri opakovanom hrubom sťažení postupu konania súd môže uložiť uznesením poriadkovú pokutu až do výšky 1 640 eur.

Poriadkové pokuty pripadajú štátu.

Proti rozhodnutiu o uložení pokuty je prípustné odvolanie.

Uloženú poriadkovú pokutu môže súd dodatočne, a to i po skončení konania odpustiť, ak to odôvodňuje neskoršie správanie sa toho, komu bola uložená, alebo ak nastali dôvody hodné osobitného zreteľa; to neplatí, ak už bola poriadková pokuta zaplatená.

Exekútor môže dať návrh príslušnému súdu na predvedenie povinného Policajným zborom, ak sa povinný na predvolanie opakovane nedostavil pred exekútora a bol na túto možnosť v predvolaní upozornený.


...tu pôjde asi skôr o dátumy a ich náväznosť ...
Sociálka dala podnet exe ...
Ty si medzičasom vyplatil ...
No exe aj napriek tomu si nárokuje na odmenu ...hm , možno aj nejaké výdavky mal , možno nie ...no jedno je isté , o svoje nechce prísť a ani nebude ...;)