Kvatro
03.06.11,13:34
Moja uctovnicka mi toto doporucila:

mam OZ, ktory nema SL ale nahrady cestovne. Bolo mi vypocitane ze bude dostavat na jeden den 55% zo sumy 3,80€, ja som cital na internete ze ma dostat cestovne nahrady na den 3,80€ , dobre som bol informovany od uctovnicky alebo nie?
Tweety
03.06.11,11:47
Moja uctovnicka mi toto doporucila:

mam OZ, ktory nema SL ale nahrady cestovne. Bolo mi vypocitane ze bude dostavat na jeden den 55% zo sumy 3,80€, ja som cital na internete ze ma dostat cestovne nahrady na den 3,80€ , dobre som bol informovany od uctovnicky alebo nie?
Nerozumiem tomu mám OZ. Môžeš upresniť?
Cestovné je za čas strávený na pracovnej ceste, ak za zmenu odpracuješ viac ako 4 hodiny máš nárok na zabezpečenie stravovania-SL.
Kvatro
03.06.11,12:00
Nerozumiem tomu mám OZ. Môžeš upresniť?
Cestovné je za čas strávený na pracovnej ceste, ak za zmenu odpracuješ viac ako 4 hodiny máš nárok na zabezpečenie stravovania-SL.


OZ je obchod.zastupca, v prac.zmluve ma pravid.pracovisko adresu trval.pobytu. Chodi na sluz.cesty.
Pozrel som si aj zakon o cest.nahradach , aj odtial bolo pre mna jeasne ze mam mu vyplatit 3,8€ ak bol na sluz.ceste 5-12 hodin. Preto nerozumiem preco mam platit 55% z tejto sumy ako stravne nahrady.
KEJKA
03.06.11,12:07
účtovníčka ti radí zle. Ked je na SC, píšeš, že je, tak má nárok na 3,80 €.
Kvatro
03.06.11,12:10
účtovníčka ti radí zle. Ked je na SC, píšeš, že je, tak má nárok na 3,80 €.

Takze som to nemohol nahodou zle pochopit, aj v pripade ze by som mu zakupil strv.listky, aj vtedy mi ta suma 55% zo sumy 3,80€ nesedi. Ako je to potom?
KEJKA
03.06.11,12:37
SL mu môžeš dať, len ak nebude na SC.
A ak mu kúpiš a budeš dávať SL, tak 55% z 3,80 je tvoj náklad a 45% ti zaplatí ten zam-ec.
Chobot
03.06.11,12:37
Takze som to nemohol nahodou zle pochopit, aj v pripade ze by som mu zakupil strv.listky, aj vtedy mi ta suma 55% zo sumy 3,80€ nesedi. Ako je to potom?

Kde má ten OZ miesto výkonu práce (podľa pracovnej zmluvy)?
Ak bude pracovať v tomto mieste počas zmeny viac ako 4 hodiny, tak má nárok na stravný lístok (to platíš tých 55% z hodnoty lístka).

Všetko, čo bude robiť mimo tohto miesta je pracovná cesta, za ktorú má nárok na cest. náhrady vo výške závislej od toho, koľko času na ceste strávi. Ak to bude 5-12 hodín, tak dostane cash (alebo na účet) 3,80 EUR, žiadny stravný lístok.
Kvatro
03.06.11,12:53
Kde má ten OZ miesto výkonu práce (podľa pracovnej zmluvy)?
Ak bude pracovať v tomto mieste počas zmeny viac ako 4 hodiny, tak má nárok na stravný lístok (to platíš tých 55% z hodnoty lístka).

Všetko, čo bude robiť mimo tohto miesta je pracovná cesta, za ktorú má nárok na cest. náhrady vo výške závislej od toho, koľko času na ceste strávi. Ak to bude 5-12 hodín, tak dostane cash (alebo na účet) 3,80 EUR, žiadny stravný lístok.

Miesto pracoviska je trvaly pobyt.
KEJKA
03.06.11,13:03
ak sú dni, ked má prácu doma, alebo SC-výjazd je menej ako 4 hodiny, pričom zvyšok zmeny odrobí doma, tak mu dáš SL.
Ak bude mať SC viac ako 5 hod. tak mu SL nedáš, dáš mu stravné 3,80 - musí si ale vypísať cesťák.
Kvatro
03.06.11,13:21
ak sú dni, ked má prácu doma, alebo SC-výjazd je menej ako 4 hodiny, pričom zvyšok zmeny odrobí doma, tak mu dáš SL.
Ak bude mať SC viac ako 5 hod. tak mu SL nedáš, dáš mu stravné 3,80 - musí si ale vypísať cesťák.


a ak sa dohodnem ze na miesto strav.listku mu dam k vyplate sumu 45% resp.55% zo sumy 3,80€...????
KEJKA
03.06.11,13:28
tak to teda nie!
alebo ak áno, je to odmena a riadne mu to zdaníš.
Nie je to však náhrada za povinnosť zabezpečiť stravovanie=teplé jedlo.
takže bud stravné lístky, alebo SC
Tweety
03.06.11,14:18
a ak sa dohodnem ze na miesto strav.listku mu dam k vyplate sumu 45% resp.55% zo sumy 3,80€...????
AJ to je možné, ale to len v tom prípade, ak nemáš možnosť zabezpečiť stravovanie. Vtedy by to bol finančný príspevok, ktorý u zamestnanca podlieha zdaneniu .