skalka69
03.06.11,17:37
dobry vecer :)
Mam otazocku, pracovna cesta bola uskutocnena v ceskej republike. Ako je to s DPH ked oni uvadzaju na fakturach 10% ?
Pocula som,ze ceska mena sa ma preratat podla kurzu v dany den uskutocnenej cesty podla nbs, ale potrebujem to dat aj do nakladov firmy a tam potrebujem DPH.
Prepocitam si to najprv na € a potom si to dam na 20?
Dakujem krasne za odpoved:)
Tweety
03.06.11,15:40
dobry vecer :)
Mam otazocku, pracovna cesta bola uskutocnena v ceskej republike. Ako je to s DPH ked oni uvadzaju na fakturach 10% ?
Pocula som,ze ceska mena sa ma preratat podla kurzu v dany den uskutocnenej cesty podla nbs, ale potrebujem to dat aj do nakladov firmy a tam potrebujem DPH.
Prepocitam si to najprv na € a potom si to dam na 20?
Dakujem krasne za odpoved:)
Cestovné aj dph účtuješ na účet 512AE. Prepočítaš to kurzom prvého dňa v mesiaci uskutočnenia PC.
A len tak mimochodom,zlezaradil
skalka69
03.06.11,15:44
:) tak v provom rade dakujem za odpoved:)
Som tu nova a nejak sa tu neviem este udomacnit, tak som to supla k daniam DPH:)
Ja to nechcem zauctovat. Ja potrebujem spravit len cestak + potrebujem aj DPH,ale podla mna normalne ma firma na uplatnenie dane 20% aj ked v Cechach to dali na fakturu ako 10 %. Rozmyslam srpavne?
Tweety
03.06.11,15:47
:) tak v provom rade dakujem za odpoved:)
Som tu nova a nejak sa tu neviem este udomacnit, tak som to supla k daniam DPH:)
Ja to nechcem zauctovat. Ja potrebujem spravit len cestak + potrebujem aj DPH,ale podla mna normalne ma firma na uplatnenie dane 20% aj ked v Cechach to dali na fakturu ako 10 %. Rozmyslam srpavne?
Z cestovného, vyplateného zamestnancovi pri PC, si firma nemôže odpočítať dph, takže celá suma aj s 10% dph bude výdavkom na PC.
marjankaj
03.06.11,15:50
:) tak v provom rade dakujem za odpoved:)
Som tu nova a nejak sa tu neviem este udomacnit, tak som to supla k daniam DPH:)
Ja to nechcem zauctovat. Ja potrebujem spravit len cestak + potrebujem aj DPH,ale podla mna normalne ma firma na uplatnenie dane 20% aj ked v Cechach to dali na fakturu ako 10 %. Rozmyslam srpavne?

No neviem.:eek::eek::eek:
Ty robíš cesťák ako zamestnanec a chceš k tomu ešte aj podať daňové priznanie DPH a aj súhrnný výkaz?:rolleyes:
veronikasad
03.06.11,16:50
:) tak v provom rade dakujem za odpoved:)
Som tu nova a nejak sa tu neviem este udomacnit, tak som to supla k daniam DPH:)
Ja to nechcem zauctovat. Ja potrebujem spravit len cestak + potrebujem aj DPH,ale podla mna normalne ma firma na uplatnenie dane 20% aj ked v Cechach to dali na fakturu ako 10 %. Rozmyslam srpavne?
prelož to prosím do trošku zrozumitelnejšej reči a každú časť otázky popíš samostatne.