baili-27
03.06.11,18:08
Dobry den, mam otazku. Po mame som zdedila stvrt bytu, dalsia stvrt je sestrina a polka je ocova, moze dat exekutor nejaky navrh na odpredaj bytu aj ked je len stvrtka moja? Som dlzna asi 2200eur, mozu nam za to predat byt?Prosim keby mi vedel niekto poradit.Dakujem
Ice dive
03.06.11,16:58
Dobry den, mam otazku. Po mame som zdedila stvrt bytu, dalsia stvrt je sestrina a polka je ocova, moze dat exekutor nejaky navrh na odpredaj bytu aj ked je len stvrtka moja? Som dlzna asi 2200eur, mozu nam za to predat byt?Prosim keby mi vedel niekto poradit.Dakujem
môžu exekuovať tvoju 1/4 ako prvé však najprv skúsia siahnuť na tvoj príjem prípadne peniaze v banke... ak nejaké nie sú začnú exekuovať byt a skúsia tvoj podiel ponúknuť sestre alebo otcovi, ak nebudú mať záujem môžu ho predať hocikomu aj napríklad menšinovým spoluobčanom, ktorí sa k Vám môžu nasťahovať v plnej paráde...
twe
03.06.11,19:33
môžu exekuovať tvoju 1/4 ako prvé však najprv skúsia siahnuť na tvoj príjem prípadne peniaze v banke... ak nejaké nie sú začnú exekuovať byt a skúsia tvoj podiel ponúknuť sestre alebo otcovi, ak nebudú mať záujem môžu ho predať hocikomu aj napríklad menšinovým spoluobčanom, ktorí sa k Vám môžu nasťahovať v plnej paráde...

To nie je celkom pravda. Nestras tu. :-)

Najlepsie je to vyplatit hned / dohodnut sa s exekutorom, resp. opravnenym na splatkach. Alebo stiahnut z uctu, prijmu.

Byt pred drazbou by najprv ponukli spoluvlastnikom a ti to snad odkupia.
Ice dive
07.06.11,18:04
no a čo nie je celkom pravda na mojom príspevku??? však si napísal to isté čo ja... :)
danushka
07.06.11,18:12
To nie je celkom pravda. Nestras tu. :-)

Najlepsie je to vyplatit hned / dohodnut sa s exekutorom, resp. opravnenym na splatkach. Alebo stiahnut z uctu, prijmu.

Byt pred drazbou by najprv ponukli spoluvlastnikom a ti to snad odkupia.

To nie je strašenie, to je reálny stav na Slovensku, čím ďalej je viac exekuovaných.

A radiť niekomu, že je najlepšie niečo vyplatiť hneď je prepytujem ptákovina, lebo keby bolo na to ,,hneď", asi by nebola plomba na LV od exekútora, resp. by nevznikla otázka, či môže exe siahnuť na 1/4 bytu.;)
baili-27
07.06.11,19:15
Dakujem vam za rady, pravdaze danushka ma pravdu keby som mala na to vyplatit to hned tak sa nepytam ci mi moze exekutor predat byt. Ale skusim sa s nim dohodnut na nejakych splatkach, len musim pockat kedy sa mi nejaky exekutor ozve, lebo vlastne estelen mi prislo z banky zosplatnenie uveru a kedze na to nemam tak budem cakat ze kazdu chvilu sa mi niekto ozve. Kazdopadne vam velmi dakujem.
danushka
07.06.11,19:27
Dakujem vam za rady, pravdaze danushka ma pravdu keby som mala na to vyplatit to hned tak sa nepytam ci mi moze exekutor predat byt. Ale skusim sa s nim dohodnut na nejakych splatkach, len musim pockat kedy sa mi nejaky exekutor ozve, lebo vlastne estelen mi prislo z banky zosplatnenie uveru a kedze na to nemam tak budem cakat ze kazdu chvilu sa mi niekto ozve. Kazdopadne vam velmi dakujem.

Skús najskôr komunikovať s veriteľom, nečakaj na to, že to postúpi exekútorovi, predraží sa to o súdne poplatky a odmenu pre exe.
twe
08.06.11,05:51
Ved ja som dal len idealne poradie. :-)

1 - hned
2 - dohoda splatky
3 - ucet v banke / mzda atd...

A neverim, ze by niekto kupil tu stvrtinu a sa pristahoval. Alebo poznate taky pripad?
danushka
08.06.11,06:29
Ved ja som dal len idealne poradie. :-)


A neverim, ze by niekto kupil tu stvrtinu a sa pristahoval. Alebo poznate taky pripad?

Hypoteticky to možné je, teoretická šanca je mizivá.
1/4 bytu je pre potencionálneho kupcu v dražbe absolútne nezaujímavá a o lukrativite nemôže byť reči.

Ďaľšia vec je, že o lukratívnych dražobkách sa šušká len na určitých miestach, hoci je dodržaný štandardný postup dražobného predaja.
Katy a R
08.06.11,06:45
Dakujem vam za rady, pravdaze danushka ma pravdu keby som mala na to vyplatit to hned tak sa nepytam ci mi moze exekutor predat byt. Ale skusim sa s nim dohodnut na nejakych splatkach, len musim pockat kedy sa mi nejaky exekutor ozve, lebo vlastne estelen mi prislo z banky zosplatnenie uveru a kedze na to nemam tak budem cakat ze kazdu chvilu sa mi niekto ozve. Kazdopadne vam velmi dakujem.

.. myslím, že lepšie je nečakať ... ak nastanú ťažkosti, treba hneď ísť do banky a dohodnúť sa na odklade, alebo znížení splátky. Neviem síce, či už na toto nie je neskoro :confused::confused:
Ak sa ozve exekútor ... to už veru bude oveľa drahšie.
Ice dive
08.06.11,16:00
Ved ja som dal len idealne poradie. :-)

1 - hned
2 - dohoda splatky
3 - ucet v banke / mzda atd...

A neverim, ze by niekto kupil tu stvrtinu a sa pristahoval. Alebo poznate taky pripad?
mimotemy ak rozmýšľaš v dimenziách bežného človeka / konzumenta, ktorý kupuje nehnuteľnosť na to aby v nej býval tak to možné nie je, resp. málo pravdepodobné, že by niekto do toho šiel... kupim si časť bytu a nasťahujem sa tam a budem spolunažívať s časťou pôvodných majiteľov... to môže dotyčný bývať naďalej aj s rodičmi... a bude na tom možno lepšie...

avšak ak rozmýšľaš ako špekulant s cieľom zarobiť a máš pevné nervy resp. si bez chrbtovej kosti a času na niekoľko rokov...tak to možné je a najmä ak je daná nehnuteľnosť niečim lukratívna napr. kúpiš 1/4 bytu za minimálne podanie, t.j. ak tam má niekto trvalý pobyt tak za 75 % trhovej ceny (počiatočné podanie) nikto asi nebude prihadzovať - keďže sa nepredáva celok... počkáš pár mesiacov, potom si zmyslíš, že chceš predať ale už za inú cenu ponúkneš súčasným majiteľom... (samo, že na to nebudú mať, ak by mali nebýval by si tam...)... potom im môžeš nejako začať znepríjemňovať život... hlasná hudba, znášať bordel, nasťahovať tam bezdomovcov... a v závere ti to pôvodný majitelia môžu predať aj za zlomok ceny a budú ešte radi, že sa toho zbavili...

napr. bol medializovaný aj prípad to síce nemá s exekúciou nič spoločné, že druh a družka si kúpili v okolí DS alebo NZ dom a po čase sa rozyšli, ona sa odsťahovala, on si našiel novú družku a ostal tam bývať... ona tam pre zmenu nasťahovala 17 bezdomovcov... no a policajti si tam mohli rovno doniesť papuče, zubnú kefku a spacák, čo tam denno denne boli na návšteve..
twe
08.06.11,16:00
A radiť niekomu, že je najlepšie niečo vyplatiť hneď je prepytujem ptákovina, lebo keby bolo na to ,,hneď", asi by nebola plomba na LV od exekútora, resp. by nevznikla otázka, či môže exe siahnuť na 1/4 bytu.;)

Ked sa Vam nepaci, nemusim nic pisat. Som sa snazil poradit najvhodnejsi mozny postup a nie spekulacie.
danushka
08.06.11,16:57
Ked sa Vam nepaci, nemusim nic pisat. Som sa snazil poradit najvhodnejsi mozny postup a nie spekulacie.

Klídek twe, nie je dôvod na rozčuľovanie.

Oceňujem, že nešpekuluješ, tu sa na Porade držíme zákonných a kostolných poriadkov a neútočíme na seba.
twe
08.06.11,17:29
Klídek twe, nie je dôvod na rozčuľovanie.

Oceňujem, že nešpekuluješ, tu sa na Porade držíme zákonných a kostolných poriadkov a neútočíme na seba.

:) Ved v poriadku.
Ja len rad radim vecne.