Martinkova ľubica
03.06.11,20:46
dobrý deň, chcem kúpiť tabak do vodnej fajky od distribútora pre Slovensko.

Len neviem aký je teraz postup nakoľko ide o Českú firmu , s českým sídlom a u nás na Slovensku sídlo nemá . Ma u nás na SK vedený len účet pre kupujúcich .
Zaujíma ma či budem musieť platiť spotrebnú daň keď mi to bude teda posielať z Čiech .
Ceny ma určené aj v € ale v podmienkach predaja nepíše ohľadné Slovenska nič.
betka
17.06.11,12:20
Nejde o dovoz tabaku, nekupujete z 3. sveta

Predmetom dane je:

4/c) tabakom
1. tabak na fajcenie rezaný alebo inak rozdrobený, zvláknený alebo na pásky zlisovaný, urcený alebo
vhodný na fajcenie bez dalšieho priemyselného spracovania,
2. tabakový zvyšok, ktorým je zvyšok z tabakových listov a vedlajšie produkty vzniknuté pri spracovaní
tabaku alebo pri výrobe tabakových výrobkov, upravený na drobný predaj a ktorý bez ohladu na úcel
4
použitia je možné fajcit a ktorý nie je cigaretou podla písmena a) a cigarou alebo cigarkou podla písmena
b),
3. tabak podla bodov 1 a 2, na vlastnorucné zhotovenie cigariet, ak obsahuje viac ako 25 % hmotnosti
tabakových castíc so šírkou rezu užšou ako 1,5 mm. /2ab/

§ 5
Základ dane, výpocet dane

(1) Základom dane pri tabakových výrobkoch je množstvo tabakových výrobkov vyjadrené v kusoch alebo v
kilogramoch s výnimkou cigariet.

§ 6
Sadzba dane
(1) Sadzba dane z tabakových výrobkov s výnimkou cigariet a s výnimkou podla § 44i ods. 1 sa ustanovuje
takto:
opis tovaru sadzba dane
cigary, cigarky 77,14 eura/1 000 kusov
tabak 70,90 eura/kg.

§ 11
Vznik danovej povinnosti

(1) Danová povinnost, ak tento zákon neustanovuje inak, vzniká uvedením tabakových výrobkov do danového
volného obehu dnom
a) vydania tabakových výrobkov právnickej osobe alebo fyzickej osobe, ktorá nie je oprávnená odoberat tabakové

§ 29
Preprava tabakových výrobkov mimo pozastavenia dane na podnikatelské úcely

(1) Ak sa tabakové výrobky uvedené do danového volného obehu v inom clenskom štáte prepravia na danové
územie na podnikatelské úcely, vzniká danová povinnost na danovom území, a to dnom prevzatia tabakových
výrobkov na danovom území; na úcely tohto zákona sa tabakovými výrobkami urcenými na podnikatelské úcely
rozumie ich dodanie na iné úcely ako na súkromné úcely podla § 31 ods. 1. Danovým dlžníkom je právnická osoba
alebo fyzická osoba, ktorá je príjemcom (odberatelom) tabakových výrobkov.
(2) Príjemca (odberatel) tabakových výrobkov je povinný pred prevzatím tabakových výrobkov podla odseku 1
a) písomne oznámit colnému úradu svoje identifikacné údaje, množstvo v príslušnej mernej jednotke, obchodný
názov a presné vymedzenie tabakových výrobkov, ktoré chce odobrat a identifikacné údaje dodávatela tabakových
výrobkov,
b) zložit zábezpeku na dan vo výške dane pripadajúcej na množstvo odoberaných tabakových výrobkov; na
zábezpeku na dan sa použije § 20 primerane.
(3) Danový dlžník je povinný pri vzniku danovej povinnosti bezodkladne podat danové priznanie colnému úradu a
zaplatit dan najneskôr do 25. dna kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom mu vznikla danová
povinnost. Na danové priznanie sa použije § 13 primerane.
výrobky v pozastavení dane,