GC_DIABLO
04.06.11,07:14
Zdravím všetkých, chcel by som sa spýtať, či niekto poznáte trenčiansku firmu DOMECO (Synergy Finance). Stavajú montované domy, majú vcelku zaujímavú ponuku (a hlavne dobré ceny - aspoň to tak vyzerá), no nenašiel som zatiaľ na nich žiadne referencie. Uvažujem o kúpe montovaného domu ECO 111 od tejto firmy v r.2012, len neviem, či sú solídni alebo nie. Nerád by som sa spálil na stavbe domu, na ktorý si budem musieť brať hypoúver... Zatiaľ som si s nimi vymenil zo dva -tri maily a zdajú sa byť veľmi ochotní, no to sú všetci, čo chcú predať...
Viete niekto poradiť? Prípadne aj iné dobré firmy v okolí Piešťan?
Vopred vrelá vďaka!
gabimokosova
06.06.11,08:30
Ceny majú naozaj bezkonkurenčné, aj mňa by zaujímalo či tie domy sú naozaj kvalitné.
tommi_d
06.06.11,09:32
Tie ceny sú zavádzajúce, v cenníku uvádzajú zastavanú plochu domu, namiesto úžitkovej
GC_DIABLO
06.06.11,17:21
Tak o zavádzaní by som v tomto smere nehovoril. Okrem toho, napr. dom ECO 111.
Obytné miestnosti: 4
Zast. plocha bez terasy: 119,02 m²
Zast. plocha s terasou: 143,61 m²
Celková úžitková plocha: 102,53 m²
Plochy terasy: 24,59 m²
1. Zádverie 2,70 m²
2. Chodba 8,79 m²
3. WC +umývadlo 1,84 m²
4. Kuchyňa + jedáleň 14,56 m²
5. Potraviny 1,13 m²
6. Obytná Hala 206,40 m²
7. Izba 12,37 m²
8. Izba 14,91 m²
9. Izba 13,38 m²
10. Kúpeľňa + WC 6,45 m²
11. Terasa 24,59 m²
12. Závetrie 2,50 m²
tommi_d
07.06.11,04:26
Tak o zavádzaní by som v tomto smere nehovoril. Okrem toho, napr. dom ECO 111.
Obytné miestnosti: 4
Zast. plocha bez terasy: 119,02 m²
Zast. plocha s terasou: 143,61 m²
Celková úžitková plocha: 102,53 m²
Plochy terasy: 24,59 m²
1. Zádverie 2,70 m²
2. Chodba 8,79 m²
3. WC +umývadlo 1,84 m²
4. Kuchyňa + jedáleň 14,56 m²
5. Potraviny 1,13 m²
6. Obytná Hala 206,40 m²
7. Izba 12,37 m²
8. Izba 14,91 m²
9. Izba 13,38 m²
10. Kúpeľňa + WC 6,45 m²
11. Terasa 24,59 m²
12. Závetrie 2,50 m²

Skús si, ale teraz pozorne prečítať môj príspevok :)

Okrem iného na stránke uvádzajú, že ich domy sú minimálne v energetickej triede " A ", s tou konštrukciou steny ani náhodou, bojím sa, že ledva "B"

Ďaľšie "perly" konštrukcia standard a "premiu" má rovnakú skladbu materiálov i hrúbok materiálov a rozdielne " U " a zle umiestnenú parozábranu, resp. nezmyselne

A celkovo sa mi podľa jednotlivých popisov zdá, že vo firme nie je ani jeden stavbár
GC_DIABLO
07.06.11,14:48
rád sa nechám poučiť, rozpíš čo máš na mysli.
Inak minimálne čo sa týka parozábrany, čo je na tom zle, že je rovno pod vnútorným sadrokartónom a pred drevom?? Ak si pozrieš pozorne ten rez stenou, tak tá palička pod popisom smeruje k vnútornej strane a nie vonkajšej...
Čo sa týka Standard / Premium, je pravda, že popis na ich stránke je ten istý až na U, zatiaľ som sa na to ešte nepýtal, ale predpokladám, že na stránke majú chybu.

Ale tu je výcuc z mailu, ktorý som dostal:
"Čo sa týka použitých materiálov pracujeme len s certifikovanými materiálmi. V našich domoch sú použité nasledovné materiály: Konštrukcia stien je z KVH dreva (vopred sušené drevo a spracované tak aby už nepracovalo a následne nepraskali steny. Toto drevo je taktiež chemicky opracované taka by ho nenapádali roztoče.) Tepelno izolačné materiály ako sadrokartón a minerálna vlna sú značky KNAUF. Čo sa týka plastových okien tie máme od spoločnosti Slovaktual. Len taka poznámka k týmto oknám, že výhodou našich okien je to, že každé jedno okno sa dá otvoriť dokorán ako aj len na vetračku, čo u mnohých okien je za príplatok. Na strešnú konštrukciu používame strešnú krytinu značky Bramac."

Ale opakujem, rád si dám poradiť, vieš mi dať odkaz na nejakú inú firmu, ktorá je podľa teba lepšia, aby som zvážil?

Edit: nech čítam ako čítam, v prvom príspevku píšeš o zastavanej / úžitkovej ploche a ja na ich stránke vidím aj aj, takže neviem, v čom je problém. Pouč ma.
tommi_d
08.06.11,05:53
rád sa nechám poučiť, rozpíš čo máš na mysli.
Inak minimálne čo sa týka parozábrany, čo je na tom zle, že je rovno pod vnútorným sadrokartónom a pred drevom?? Ak si pozrieš pozorne ten rez stenou, tak tá palička pod popisom smeruje k vnútornej strane a nie vonkajšej...
Čo sa týka Standard / Premium, je pravda, že popis na ich stránke je ten istý až na U, zatiaľ som sa na to ešte nepýtal, ale predpokladám, že na stránke majú chybu.

Ale tu je výcuc z mailu, ktorý som dostal:
"Čo sa týka použitých materiálov pracujeme len s certifikovanými materiálmi. V našich domoch sú použité nasledovné materiály: Konštrukcia stien je z KVH dreva (vopred sušené drevo a spracované tak aby už nepracovalo a následne nepraskali steny. Toto drevo je taktiež chemicky opracované taka by ho nenapádali roztoče.) Tepelno izolačné materiály ako sadrokartón a minerálna vlna sú značky KNAUF. Čo sa týka plastových okien tie máme od spoločnosti Slovaktual. Len taka poznámka k týmto oknám, že výhodou našich okien je to, že každé jedno okno sa dá otvoriť dokorán ako aj len na vetračku, čo u mnohých okien je za príplatok. Na strešnú konštrukciu používame strešnú krytinu značky Bramac."

Ale opakujem, rád si dám poradiť, vieš mi dať odkaz na nejakú inú firmu, ktorá je podľa teba lepšia, aby som zvážil?

Edit: nech čítam ako čítam, v prvom príspevku píšeš o zastavanej / úžitkovej ploche a ja na ich stránke vidím aj aj, takže neviem, v čom je problém. Pouč ma.

Vychádzal som z ich popisu : V reze steny už majú parozábranu umiestnenú správne, ale rez steny a popis konštrukcie je iný v reze uvádzajú fermacell a v popise OSB dosku 15 mm

Stena Standard:
U=0,18W/m2K
Výška panela – 2,75 m ( výška vo vnútri budovy 2,6 m )
Zloženie zvonka dovnútra:

1,5 mm akrilátová omietka
Sieťka zo sklených vlákien
EPS 70 50 mm tepelná izolácia ( polystyrén )
Parozábrana PE
15 mm OSB doska
140 mm hrubá konštrukcia z vysušených lepených hranolov KVH
140 mm tepelná a zvuková izolácia z minerálnej vlny
15 mm protipožiarny sadrokartón
Mimochodom, ďaľšie perly z e-mailu :
- citát :Toto drevo je taktiež chemicky opracované taka by ho nenapádali roztoče.) KVH hranoly nie sú "chemicky opracované" za prvé je to technický nezmysel a chemicky ošetrené nie sú, je to štvorstranne opracovaný profil, nadpájaný do požadovanej dĺžky, myslím že max do 13 m
- roztoče môžu byť v duchnách nie v dreve
- citát : Len taka poznámka k týmto oknám, že výhodou našich okien je to, že každé jedno okno sa dá otvoriť dokorán ako aj len na vetračku, čo u mnohých okien je za príplatok.
stavbár alebo človek od fachu povie že okná sú nie len sklaopné, ale i otváravé, resp. otváravo-sklopné, mimochodom ten príplatok je za OS okno na kovaní cca 35 ,- EUR/okno

Ja len dúfam, že týto maníci tie domy len predávajú, lebo pokiaľ by ich stavali to by bola katastrofa ;)

K tej ploche, ktorá definuje veľkosť domu (aby si si vedel porovnať jednotlivé firmy) sa uvádza plocha úžitková, čiž súčet plôch jednotlivých miestností nachádzajúcich sa v interiéri domu a nie zastavaná, pretož pri dvojpodlažných domoch by to bolo v zavádzajúci údaj.
Ako jediný zmysel toho prečo tak urobili je umelo prezentovať väčšie plochy oproti konkurencii :(
marleau
15.10.12,06:36
Takéto firmy by mali zrušiť!
marleau
15.10.12,07:42
Tie ceny sú zavádzajúce, v cenníku uvádzajú zastavanú plochu domu, namiesto úžitkovej

Uvádzať cenu na metre štvorcové je ako predávať autá na kilá.