Nadja0110
04.06.11,20:19
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť ako zabrániť nebankovým pôžičkárňam aby poskytovali pôžičky svokrovcom, ktorí sa chronicky zadlžujú už niekoľko rokov a kvôli tomu museli predať už dva byty ktoré zadĺžili týmito pôžičkami a toho času bývajú v podnájme a znovu majú dlhy, ktoré už nemajú z čoho vyplatiť....existuje nejaká iná možnosť okrem tej že by sme ich museli zbaviť svojprávnosti? Ďakujem vopred za radu.
arizona
04.06.11,18:29
Svokrovci su svojpravni, rozhoduju za seba...takze asi nic nezmozes
arizona
04.06.11,18:31
Nechapem,kto im dava pozicky,ked nemaju cim "rucit"? :confused:
Gina Er
04.06.11,18:32
žiadnej firme Ty ako súkromná osoba nemôžeš nič zakázať....veď tie firmy to robia preto,aby ľudí obrali v konečnom dôsledku o všetok majetok...
Nadja0110
04.06.11,18:49
Ja tomu tiež nerozumiem ako je možné, že im dali pôžičku keď už vlastne nič nemajú....až som našla v schránke 3 výzvy na zaplatenie na tri pôžičky....už sme s manželom zúfalí, pretože nedávno ešte bývali vo svojom a za rok a pol urobili dlh necelých 10 000 eur, takže predali aj ten jednoizbový a teraz sú v podnájme a zase tri pôžičky ktovie na akú sumu....ale ako to budú od nich vymáhať? Vezmú im nábytok, chladičku, všetko? Veď to je hrozné úžerníctvo, naozaj sa s tým nedá niečo robiť?
danushka
04.06.11,19:02
Ja tomu tiež nerozumiem ako je možné, že im dali pôžičku keď už vlastne nič nemajú....až som našla v schránke 3 výzvy na zaplatenie na tri pôžičky....už sme s manželom zúfalí, pretože nedávno ešte bývali vo svojom a za rok a pol urobili dlh necelých 10 000 eur, takže predali aj ten jednoizbový a teraz sú v podnájme a zase tri pôžičky ktovie na akú sumu....ale ako to budú od nich vymáhať? Vezmú im nábytok, chladičku, všetko? Veď to je hrozné úžerníctvo, naozaj sa s tým nedá niečo robiť?

A kde majú svokrovci trvalý pobyt? Keď ho nemajú nahlásený u prenajímateľa, tak ich ťažko nájde exekútor.
Exekútor im môže siahnuť na dôchodok len do výšky živ. minima.
Ak náhodou majú svokrovci trv.pobyt u Vás, rýchlo im ho zrušte, lebo exe bude otravovať Vás a môže siahnuť aj na váš hnuteľný majetok a museli by ste dokazovať, že nie je ich súdnou cestou.
Nadja0110
04.06.11,20:01
Neviem to naisto,no myslím že trvalý pobyt majú u prenajímateľa, u nás nie...
Gina Er
04.06.11,20:07
Neviem to naisto,no myslím že trvalý pobyt majú u prenajímateľa, u nás nie...
ak sa niekto niekam hlási na trvalý pobyt,musí mať povolenie od majiteľa,takže ak by sa k Tebe hlásili na trvalý pobyt,musela by si s nimi ísť na mestský úrad a doložiť svoje vlastníctvo výpisom z katastra....ak si nie si istá,tak si to zisti a ak tam sú nahlásení,okamžite to zruš.Svokrovcov k zrušeniu nepotrebuješ.
Chobot
06.06.11,07:27
Ja tomu tiež nerozumiem ako je možné, že im dali pôžičku keď už vlastne nič nemajú....až som našla v schránke 3 výzvy na zaplatenie na tri pôžičky....už sme s manželom zúfalí, pretože nedávno ešte bývali vo svojom a za rok a pol urobili dlh necelých 10 000 eur, takže predali aj ten jednoizbový a teraz sú v podnájme a zase tri pôžičky ktovie na akú sumu....ale ako to budú od nich vymáhať? Vezmú im nábytok, chladičku, všetko? Veď to je hrozné úžerníctvo, naozaj sa s tým nedá niečo robiť?

Nebankovky ešte nie sú úžerníctvo... Je to obyčajný úver, na ktorý skočia nerozumní ľudia...