Dasa123
04.06.11,20:44
CHcela by som sa poradiť, ohľadne nároku na podporu v nezamestnanosti. Som zamestnaná 7 a pol roka a idu ma prepustiť. Posledné 3 roky som veľa PN-kovala, važne som ochorela. Chcem sa poradiť či mám nárok na podporu v nezam., ak za posledné 3 roky mám odpracované menej ako 24 mesiacov, zvyšné mesiace som PN-kovala.
veronikasad
05.06.11,05:28
CHcela by som sa poradiť, ohľadne nároku na podporu v nezamestnanosti. Som zamestnaná 7 a pol roka a idu ma prepustiť. Posledné 3 roky som veľa PN-kovala, važne som ochorela. Chcem sa poradiť či mám nárok na podporu v nezam., ak za posledné 3 roky mám odpracované menej ako 24 mesiacov, zvyšné mesiace som PN-kovala.
Máš nárok na dávku v nezamestnanosti, obdobie PN je vylučitelná doba (nezapočítava sa do vymeriavacieho základu pre výpočet dávky v nezamestnanosti), poistenie v nezamestnanosti trvá ...
Dasa123
05.06.11,06:06
Dakujem, lebo som citala ten zakon a bola som v rozpakoch,to ze sa nezapocitava do vymeriavacieho zakladu ma pomylilo. Teraz mi firma ponuka, ze ma zamestna na pol roka teda na dobu urcitu ako leasingoveho pracovnika cez pers.agenturu, ale neviem ci si to nezkomplikujem, lebo znovu nerozumiem ako sa po zmluve na dobu urcitu vypocitava narok na podporu, su tam nejake ine podmienky.poradite mi prosim este? velka vdaka
som ztp a chcu sa ma zbavit, tak ponukaju vsetko mozne aby som podpisala dohodu.
veronikasad
05.06.11,06:29
Dakujem, lebo som citala ten zakon a bola som v rozpakoch,to ze sa nezapocitava do vymeriavacieho zakladu ma pomylilo. Teraz mi firma ponuka, ze ma zamestna na pol roka teda na dobu urcitu ako leasingoveho pracovnika cez pers.agenturu, ale neviem ci si to nezkomplikujem, lebo znovu nerozumiem ako sa po zmluve na dobu urcitu vypocitava narok na podporu, su tam nejake ine podmienky.poradite mi prosim este? velka vdaka
som ztp a chcu sa ma zbavit, tak ponukaju vsetko mozne aby som podpisala dohodu.
Dáška, pre výpočet dávky v nezamestnanosti sa ti bude brať do úvahy príjem za posledných 24 mesiacov. Ak ti ponúkajú vyšší príjem, zvýši ti to dávku v nezamestnanosti. (úrad práce zatial neskúma dôvod skončenia prac.pomeru).
Podpísaním zmluvy na dobu určitú si "podpíliš" konár pod nohami. Zamestnanci so ZŤP môžu dostať výpoveď len so súhlasom Úradu práce. Podpísaním takejto zmluvy im to podstatne zjednodušíš.
Dasa123
05.06.11,12:00
Neponukaju mi vyssi prijem, je to len ponuka, aby som podpisala dohodu o vypovedi. Urad prace im da suhlas na moje prepustenie len sa to predlzi a budem mat stres v praci, a pridem o odstupne, pri podpise mi davaju 10 mesacne.... Rozmyslam ze si vezmem ten leasing na pol roka a priplatim si do socialnej p., aby som mala vyssiu podporu. Myslite, ze v tom nebude problem? Inak poberam aj ciastocny inval.dochodok, ale minimalny. Vdaka za odp.
veronikasad
05.06.11,12:05
Neponukaju mi vyssi prijem, je to len ponuka, aby som podpisala dohodu o vypovedi. Urad prace im da suhlas na moje prepustenie len sa to predlzi a budem mat stres v praci, a pridem o odstupne, pri podpise mi davaju 10 mesacne.... Rozmyslam ze si vezmem ten leasing na pol roka a priplatim si do socialnej p., aby som mala vyssiu podporu. Myslite, ze v tom nebude problem? Inak poberam aj ciastocny inval.dochodok, ale minimalny. Vdaka za odp.
Ak ti dávajú teraz 10 mesačné odstupné a po 6 mesiacoch neistá práca - tak ho ber a podpíš dohodu o skončení prac.pomeru. Pripravuje sa novela Zákonníka práce, od 1.9. to už možno nebude možné.

Prihlás sa v SP ako dobrovolne nemocensky poistená osoba (doba zamestnania sa ti započíta do nem.poistenia) a v prípade PN-ky si môžeš zvýšiť príjem nemocenským z DNP.

K výpočtu odstupného - ak by si končila 30.6., mala si v I. štvrťroku nejaký príjem, alebo si bola celý čas na PN-ke ?
Dasa123
05.06.11,12:57
Tak v roku 2011 som pracovala takto januar-Pn, februar-Pn, marec odpracovany, april-PN, maj a jun odpracovany. Som nemocensky pripoistena od decembra si platim 15€. Zrejme vezmem to odstupne a odpracujem si este ten polrok na leasing.. A mohlla by som si este nejako zvysit podporu? už asi nie...