ján.vr
05.06.11,10:23
a chcem sa spýtať mangel pracuje na 4 smeny máme dve deti vo veku 3,9 má nárok na očr ?,pretože nemáme ich komu zveriť.a či musí byť doma dieťa alebo možu chodiť do školi a škvolky:mee:
ivka70
05.06.11,08:40
AAsi by som sa s touto otazkou obratila na socialnu poistovnu.
Aj ked aj keby mal narok (neviem potvrdit, mal by narok, keby si bola napr. na RD - tam je splnena podmienka starostlivosti, ktora kvoli kupelnej liecbe nebude dodrzana, ale ako je to, ked deti uz chodia do skoly a skolky, neviem ...), tak OCR je platena len prvych 10 dni. cize aj keby bol cely mesiac na OCR, zaplatenych by mal m=len 10 dni.
Nedokazete ten mesiac vykryt niektorou babkou alebo inym pribuznym?

Aspon prilozim info zo socialnej poistovne:

http://www.socpoist.sk/osetrovne/1294s?&lang=sk

vznik dôvodu na poskytovanie ošetrovného, t. j. vznik potreby
ošetrovania chorého dieťa, chorého manžela, chorej manželky, chorého rodiča alebo chorého rodiča manžela (manželky) (ďalej len "ošetrovanie"), alebo
starostlivosti o dieťa do desiatich rokov veku, ak
dieťaťu bolo nariadené karanténne opatrenie
predškolské zariadenie alebo zariadenie sociálnych služieb, v ktorých sa poskytuje dieťaťu starostlivosť, alebo škola, ktorú dieťa navštevuje, boli rozhodnutím príslušných orgánov uzavreté alebo v nich bolo nariadené karanténne opatrenie alebo
fyzická osoba, ktorá sa inak o dieťa stará, ochorela, bolo jej nariadené karanténne opatrenie alebo bola prijatá do ústavnej starostlivosti zdravotníckeho zariadenia, a preto sa nemôže o dieťa starať

V soc. poistovni by som zistovala, ci spadas do kategorie:
fyzická osoba, ktorá sa inak o dieťa stará .....
veronikasad
05.06.11,08:48
Ivka,pokial deti sú zdravé a navštevujú školu, škôlku, nie som si istá, či sa dá uplatniť ten posledný odstavec
ivka70
05.06.11,10:26
Veronika, preto som ju odporucila na socialnu poistovnu, tiez sa obavam, ze po RD to uz nie je mozne.