kikanb
10.01.06,19:50
Od 1.12.2005 som zmenila zamestnávateľa. Daňové priznanie mi má vyhotoviť nový zamestnávateľ na základe žiadosti, alebo ja sama? Podanie DP je povinné, keď nemám robené ročné zúčtovanie. Po celý rok som zarábala minimálnu mzdu, takže daň zo mzdy som neodvádzala. Nejako sa v tom nevyznám, prosím o radu. Ďakujem.
Muška
10.01.06,18:52
Požiadaj svojho terajšieho zamestnávateľa o "Ročné zúčtovanie dane", samozrejme mu musíš doručiť "Potvrdenie o zdaniteľnej mzde" od predchádzajúcich zamestnávateľov za rok 2005
Zita4
10.01.06,18:58
Od 1.12.2005 som zmenila zamestnávateľa. Daňové priznanie mi má vyhotoviť nový zamestnávateľ na základe žiadosti, alebo ja sama? Podanie DP je povinné, keď nemám robené ročné zúčtovanie. Po celý rok som zarábala minimálnu mzdu, takže daň zo mzdy som neodvádzala. Nejako sa v tom nevyznám, prosím o radu. Ďakujem.
Ak si mala zdaniteľný príjem za rok 2005 vyšší ako 43968 Sk (hrubého), musíš si podať daňové priznanie alebo požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane.
rada
10.01.06,19:41
Môžem sa aj ja opýtať? Ak som začala byť SZČO podľa iného ako živnostenského zákona na jeseň 2005, pričom som bola od 01.2004 dobrovoľne nezamestnaná bez akéhokoľvek zárobku a ako SZČO nezarobila som zatiaľ ani brutto 43 968,- podľa vyššie uvedeného nemusím podávať daňové priznanie ? Ak nie tak treba dať aspoň nejaké čestné prehlásenie na DÚ?