ajsha
10.01.06,19:56
Čaute poraďáci. Potrebovala by som poradiť ohladom odpisov. Mám klienta, ktorý ruší živnosť k 31.12. a tak predáva majetok, ktorý mu zostal iným firmám väčšina sa predala 30.12. Teraz neviem či na tento majetok mám uplatniť ročný odpis alebo zostatkovú cenu predaného majetku ako daňový výdavok.
Myslím, že odpisy sa môžu robiť len ak je majetok evidovaný vo vlastníctve firmy celý kalendárny rok či nie?
Tweety
10.01.06,18:56
Čaute poraďáci. Potrebovala by som poradiť ohladom odpisov. Mám klienta, ktorý ruší živnosť k 31.12. a tak predáva majetok, ktorý mu zostal iným firmám väčšina sa predala 30.12. Teraz neviem či na tento majetok mám uplatniť ročný odpis alebo zostatkovú cenu predaného majetku ako daňový výdavok.
Myslím, že odpisy sa môžu robiť len ak je majetok evidovaný vo vlastníctve firmy celý kalendárny rok či nie?
Ak majetok nemá v evidencii k 31.12., tak z daňových odpisov si nemôže uplatniť nič.;)
Muška
10.01.06,19:00
Daňovým výdavkom je zostatková cena HIM pri jeho vyradení predajom.
slnko
10.01.06,19:26
Súhlasím,
dovolím si upozorniť ešte na prípadný nesúlad ZC a PC (PC >= ZC) s pohľadu daňovo uznaných nákladov.
teraz je celá ZC daňovým nákladom bez ohľadu na predajnú cenu. A ZC-ou sa rozumie rozdiel medzi VC majetku a výškou daňovych odpisov.
Oldi
10.01.06,19:32
Akosi mi to vypadlo, ospravedlňujem sa, príspevok som vymazal...
slnko
10.01.06,19:37
Akosi mi to vypadlo, ospravedlňujem sa, príspevok som vymazal...
to nič Oldi, aj nám ostatným občas všeličo vypadne:)
Muška
10.01.06,20:16
Oldi, len pre druhý krát....
nevymazávaj svoj príspevok - stratí sa nadväznosť.
V špatnom príspevku si klikni vždy "Uprav" a červeným písmom doplň napr.
Nesprávne....viď príspevok č. ......
Oldi
10.01.06,20:22
Oldi, len pre druhý krát....
nevymazávaj svoj príspevok - stratí sa nadväznosť.
V špatnom príspevku si klikni vždy "Uprav" a červeným písmom doplň napr.
Nesprávne....viď príspevok č. ......

Jasne, v pohode, ja len že Slnko má vo svojom príspevku citát z môjho príspevku, takže myslím, že sa nadväznosť nestratila...
dianad
11.02.06,18:01
Ahojte. Prosim Vas o odpoved na moju otazku. Som podnikatel uctujuci v jednoduchom uctovnictve neplatca DPH. V roku 2005 som zakupil strihovu kartu v cene 47.000.-- Sk. V roku 2006 som zakupil PC v cene nad 30.000.-- Sk. Ako by som mal postupovat s odpisovanim tej strihovej karty v roku 2005, odpisovat to ako hmotny majetok a v akej odpisovej skupine by to malo byt zaradene? Dakujem za skore odpovede.
Johanka
11.02.06,18:12
Treba bližšie špecifikovať, čo je to strihová karta.
dianad
13.02.06,11:56
Je to nejake zariadenie k pocitacu obdoba grafickej alebo zvukovej karty a pouziva sa to napr. pri kamerovani a naslednom strihani obrazkov /je to pri miestnom televiznom vysielani /