darina1212
05.06.11,19:18
Zdravím poraďaci,
poprosím Vás o radu, ako by ste postupovali v tejto situácii: v máji 2010 som si vybavila živnosť a dostala som príspevok od UP, ktorý som čiastočne vyčerpala podľa podnikateľského plátnu. Okrem iných veci som príspevok čerpala aj na odvody do ZP. Asi po pol roku som sa aj zamestnala, odvody do ZP platim doteraz (hoci už nemusím). Podľa príjmu za rok 2010 nie som povinná platiť odvody do SP, ale v podnikateľskom pláne ich mám započítané. Prosím Vás o radu, ako by som mala ďalej pokračovať, aby som nemusela príspevok vrátiť? Keď by som sa dobrovoľne prihlásila na NP a dôchodkové poistenie asi by som dotáciu nemohla na to použiť. Alebo áno???. Živnosť neplánujem zrušiť, a môj príjem zo živnosti je cca 2000 - 2500 €.
Veľmi pekne ďakujem za každý príspevok
betka
17.06.11,19:43
mimotemy, prepáčte, že ste sa mi dostali pod ruku práve vy.

TAk by som kontrolovala tieto príspevky, že by prašťalo!!!!!!!!!

Neznášam, keď sa niekto obohacuje, je mi z toho zle.

DAla by som povinnosť vracať príspevky, po 3,4,5 rokoch, ak dôjde k porušeniu zmluvy.

:mee::mee::mee:

Prečo toto všetci využívate dočerta, nikto nevie poctivo drieť, len okrádať štááát??? :mee::mee::mee::mee::mee:
doktor01
17.06.11,20:04
mimotemy, prepáčte, že ste sa mi dostali pod ruku práve vy.

TAk by som kontrolovala tieto príspevky, že by prašťalo!!!!!!!!!

Neznášam, keď sa niekto obohacuje, je mi z toho zle.

DAla by som povinnosť vracať príspevky, po 3,4,5 rokoch, ak dôjde k porušeniu zmluvy.

:mee::mee::mee:

Prečo toto všetci využívate dočerta, nikto nevie poctivo drieť, len okrádať štááát??? :mee::mee::mee::mee::mee:
O čom to píšeš? Zmena využitia dotácie po schválení UPSVaR je úplné bežná a legálna záležitosť. Kiež by sme sa my poctivci začali viac pozerať aj na miliardové úniky a nehľadali pár € u živnostníkov.

PS pre darina1212: Zmena účelu použitia dotácie je možná len so súhlasom UPSVaR. Zájdi preto na UPSVaR a poinformuj sa. Verím, že spolu nájdete riešenie.
Vlastas
11.07.11,07:31
mimotemy, prepáčte, že ste sa mi dostali pod ruku práve vy.

TAk by som kontrolovala tieto príspevky, že by prašťalo!!!!!!!!!

Neznášam, keď sa niekto obohacuje, je mi z toho zle.

DAla by som povinnosť vracať príspevky, po 3,4,5 rokoch, ak dôjde k porušeniu zmluvy.

:mee::mee::mee:

Prečo toto všetci využívate dočerta, nikto nevie poctivo drieť, len okrádať štááát??? :mee::mee::mee::mee::mee:

mimotemy Musím reagovať.

takže podľa teba, živnostníci musia DRIEŤ ako mule, aby naši politici, poslanci ATĎ mohli okrádať štát.:eek::eek::eek: Živnostník má vrátiť príspevok, len preto že si chce zmeniť účel použitia dotácie, ale že poslanci a politici žijú z našich daní a ani netušia čo je to tvrdá robota, odtŕhanie si od huby tak toto je podľa teba správne, každý máme nejaký názor ...........:mee: