lipko11515
05.06.11,19:51
Ahojte. Chcel by som sa poradiť v takej špecifickej veci ako je identifikácia podrážky topánky, ktorú mám zafotenú. Neviem kam by som to tu na Porade zaradil tak píšem sem. Foto je v prílohe. Ďakujem
buchač
05.06.11,18:04
Ahojte. Chcel by som sa poradiť v takej špecifickej veci ako je identifikácia podrážky topánky, ktorú mám zafotenú. Neviem kam by som to tu na Porade zaradil tak píšem sem. Foto je v prílohe. Ďakujem

Pošli Horatiovi ....;)
Ešte aj majiteľa topánky zistí , kedy bola kúpená a kde ...a podľa potu potom aj DNA a Rh faktor bude vedieť ...

http://www.youtube.com/watch?v=mznsEcZlM2I&feature=related



...ale inak ???
Sledujem pravidelne tento seriál už od začiatku ...celkom ma to zaujíma a aj baví ...
lujza.j
05.06.11,18:16
Trasológia
Znalec sa zaoberá vznikom, vyhľadávaním, zaisťovaním a skúmaním stôp obuvi,
behúňov plášťov pneumatík, stôp rukavíc a iných častí odevných zvrškov, predmetov
a zvierat. Ďalej skúma stopy kolies nekoľajových dopravných prostriedkov a stôp ďalších
objektov (saní, lyží a pod.). Skúmajú sa aj odtlačky bosých nôh a ďalších časti ľudského
tela, uší, pier, chrupu, zubov a zubných protéz, lakťov, kolien, a pod., s cieľom
identifikácie týchto objektov alebo zistenia skupinovej príslušnosti a objasnenia všetkých
okolností spojených so vznikom trasologickej stopy. Trasológia skúma stopy rôznych
objektov, ak sú v stope zobrazené znaky ich vonkajšej štruktúry (morfologické znaky).
Okrem toho skúma stopy obsahujúce informácie o funkčných a dynamických
vlastnostiach a návykoch pôsobiaceho objektu (pohyb osoby, páchateľa resp. ľudská
lokomócia). Skúmaním možno zistiť prítomnosť osôb a predmetov na určitom mieste, ich
pohyb, či premiestnenie, smer a spôsob pohybu osôb, predmetov.
lujza.j
05.06.11,18:17
a kde je tá podrážka?okuláre mám ale.....
arizona
05.06.11,19:14
Mne to vypada ako podrazka gumakov :D:---:cool:
misoft
06.06.11,15:02
A k tomu čistých (nezablátených) - Horatio by povedal "Tak zistíme, kde ich umyli!" :D
lipko11515
08.06.11,18:55
Tak to by bolo, ale žial realita je iná. Ja len ak by dal niekto typ na topánku s takou podrážkou, bolo by super. . .
Chobot
08.06.11,21:13
Tak to by bolo, ale žial realita je iná. Ja len ak by dal niekto typ na topánku s takou podrážkou, bolo by super. . .

Tie stopy tam skoro vôbec nevidno. Ale ja mám podobné rybárske gumáky, ktoré majú takú pásikavú podrážku.
lipko11515
09.06.11,05:20
Tak skús dať foto nech to porovnám. Mohlo by teda ísť o nejakú pracovnú obuv? Ďakujem