Letko
06.06.11,06:55
Ahojte,

viete mi poradiť web stránku, kde by som si vedel zmerať dĺžku prejdenej trasy na bicykli cestou i necestou? :)
bobo38
06.06.11,05:40
google.com/maps
Letko
06.06.11,05:44
Na tej stránke som už bol, ale ako to ovládať? Keď si chcem dať do mapy 8 prejdených miest, pričom niektoré sú len cestičky po poli.
bobo38
06.06.11,05:52
Je to jednoduche, bud si budeš zratávať jednotlive useky, ktoré chceš prejsť alebo pridávať ciel cesty po jednotlivých bodoch.
KEJKA
06.06.11,05:55
myslím, že až tak to nefunguje, poradia iní. môžeš si to nasčítať postupne podľa bodov, dá sa tam okrem začiatku a konca trasy pridať aj další cieľ,
radšej si kúp tachometer, máš to istejšie a vieš hned, koľko si prešiel. popri investíciách do bicykla to už nie je taká položka.
bobo38
06.06.11,05:57
Kejka, prečítaj si poriadne otázku...až potom odpovedaj, funguje to tak ako som písal, a napísala si postup presne taký istý ako som poradil ja.
KEJKA
06.06.11,06:07
myslela som na tie "necesty", ako to pomenovať pre účely zistenia dlžky. Práve preto som tak reagovala, že som si otázku prečítala riadne. V odpovedi sme sa zhodli, tak čo?
A dovetok o tachometri predsa nemôže byť na škodu. Moji synovia ho majú, resp. jeden si trasy meria cez mobil a druhý ho má zabudovaný v hodinkách.......
bobo38
06.06.11,06:14
Ak tie údaje o kilometroch chce až po absolvovaní trasy, tak je ten dovetok ozaj fajn, ale to hadam chlapec vie, že niečo take ako rychlomer na bicykel existuje, a to by musel si zapisovať jednotlivé body, kadial šiel, pamätať si ich...ak to chce vedieť pred cestou tak treba to sčítať na danej stránke.
KEJKA
06.06.11,06:21
Ahojte,

viete mi poradiť web stránku, kde by som si vedel zmerať dĺžku prejdenej trasy na bicykli cestou i necestou? :)


Ak tie údaje o kilometroch chce až po absolvovaní trasy, tak je ten dovetok ozaj fajn, ale to hadam chlapec vie, že niečo take ako rychlomer na bicykel existuje, a to by musel si zapisovať jednotlivé body, kadial šiel, pamätať si ich...ak to chce vedieť pred cestou tak treba to sčítať na danej stránke.
máš pravdu vo svojom výklade a tvoj prístup má logiku. JA som však čítala to čo je napísané a zmysel otázky je podľa mňa o prejdenej trase - teda o trase, ktorú už prešiel.
Inak by formulácia bola o plánovanej trase. Skrátka - zobrala som to doslova. Ešte raz - súhlasím, že pri plánovaní trasy treba skôr mapu ako tachometer.
Letko
06.06.11,06:40
Ďakujem vám za rady :) Tachometer som kedysi mal, mal však dve nevýhody. 1. - ukradli mi ho .... 2. - necítil som sa s ním slobodne, stále som sledoval svoju rýchlosť, prejdené kilometre. Tou mapou si chcem pozrieť možné trasy, na ktoré chcem ísť a vybrať si dĺžku, ktorá mi vyhovuje. Na tých mapách Google to aj tak neviem ovládať.
Letko
06.06.11,06:43
ka.ja
06.06.11,07:06
Neviem, či toto poznáš, ak nie, skús...: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/
Alebo ešte toto - ale treba to inštalovať: http://cyklotrasy.mtbiker.sk/program/
Letko
06.06.11,07:17
Super, ďakujem za info o tejto web stránke :)
ACCNT
07.06.11,18:12
mas niekolko moznosti:

google earth...super program, no mne velmi casto mi pada :(

google maps-tam klikni na moje mapy, potom si vytvor mapu, kadial si isiel a ked to budes mat hotove, tak si to uloz a potom ti to vypise celkovu dlzku.

neviem aky mas mobil, ale ak nejaky novsi, mozno najdes nejaku aplikaciu na logovanie pomocou gps-hladaj nieco ako: track my path gps....
Stefan2005
07.06.11,18:31
T....ale keby som mal zložitejšiu cestu, tak by som tam rád pridal body, cez ktoré prechádzam.

... môžeš postupne pridávať body cieľa (klik pravým tlačítkov myši) do mapy - vyznačíš tak všetky body, ktoré chceš navštíviť; resp. ak sa nastavíš kurzorom na vyznačenú trasu, tak ti ponúkne body - ich "pretiahnutím na želané miesto zmeníš trasu" ....
expeert
07.06.11,18:51
Ďakujem vám za rady :) Tachometer som kedysi mal, mal však dve nevýhody. 1. - ukradli mi ho .... 2. - necítil som sa s ním slobodne, stále som sledoval svoju rýchlosť, prejdené kilometre. Tou mapou si chcem pozrieť možné trasy, na ktoré chcem ísť a vybrať si dĺžku, ktorá mi vyhovuje. Na tých mapách Google to aj tak neviem ovládať.

1. tak keď zosadneš z bicykla, tak si ho ber zo sebou
2. otoč si ho dolu hlavou alebo namontuj na také miesto odkiaľ naň za jazdy nevidíš a výsledok pozrieš až vtedy keď zastaneš.. ;)
bettylou
17.08.12,08:32
Asi trošku mimo témy, ale súvisí. Prosím vás ako si zistím na google maps alebo inde, aké má určitý bod GPS súradnice?
Stefan2005
17.08.12,08:46
Asi trošku mimo témy, ale súvisí. Prosím vás ako si zistím na google maps alebo inde, aké má určitý bod GPS súradnice?

... nastaviš sa kurzorom na želaný bod v mape - klik pravým tlačítkom myši - voľba "Čo je tu?" - klik myšou (ľavým) - pridá na dané miesto v mape ŠÍPKU - nastaviť sa kurzorom na danú šípku - zobrazia sa súradnice....