sonka1
06.06.11,09:02
Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako zapisujete uhradenú daň?
Príklad: mám povinnosť zaplatiť preddavky napr. 50€ za mesiac 01
preddavky sú uvedené v 1. stlpci, úhrada je napr. 25.02.

pracovníčka DU tvrdí, že ich zapíšem do stlpca č. 2, teda do mesiaca, v ktorom sa úhrada uskutočnila.

pracovníčka č. 2 toho istého DU tvrdí, že ich zapíšem do stlpca č. 1, teda do mesiaca, ktorého sa úhrada týka.
Na otázku, že keď za mesiace 01,02,03 zaplatím daň napr. v 06 mesiaci bola odpoveď, že mám podať opravný prehľad a dopísať tam úhrady, prípadne chodiť na DU dopisovať úhrady.

Ako to prosím Vás zapisujete? v poučení je napísané, že sa uvádza skutočný dátum odvodu, a skutočne odvedená suma za príslušné mesiace. Ale príslušný mesiac je mesiac odvodu, alebo mesiac, ktorého sa daň týka???
vďaka
Peterika
06.06.11,07:24
Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako zapisujete uhradenú daň?
Príklad: mám povinnosť zaplatiť preddavky napr. 50€ za mesiac 01
preddavky sú uvedené v 1. stlpci, úhrada je napr. 25.02.

pracovníčka DU tvrdí, že ich zapíšem do stlpca č. 2, teda do mesiaca, v ktorom sa úhrada uskutočnila.

pracovníčka č. 2 toho istého DU tvrdí, že ich zapíšem do stlpca č. 1, teda do mesiaca, ktorého sa úhrada týka.
Na otázku, že keď za mesiace 01,02,03 zaplatím daň napr. v 06 mesiaci bola odpoveď, že mám podať opravný prehľad a dopísať tam úhrady, prípadne chodiť na DU dopisovať úhrady.

Ako to prosím Vás zapisujete? v poučení je napísané, že sa uvádza skutočný dátum odvodu, a skutočne odvedená suma za príslušné mesiace. Ale príslušný mesiac je mesiac odvodu, alebo mesiac, ktorého sa daň týka???
vďaka

myslím, že pravdu má :
pracovníčka č. 2 toho istého DU tvrdí, že ich zapíšem do stlpca č. 1, teda do mesiaca, ktorého sa úhrada týka. My to tiež chodíme zapisovať do prehľadov ak to neplatia priebežne. Nepodávame opravné prehľady, len doplníme dátum podľa výpisu z banky.
evina
06.06.11,07:49
Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako zapisujete uhradenú daň?
Príklad: mám povinnosť zaplatiť preddavky napr. 50€ za mesiac 01
preddavky sú uvedené v 1. stlpci, úhrada je napr. 25.02.

pracovníčka DU tvrdí, že ich zapíšem do stlpca č. 2, teda do mesiaca, v ktorom sa úhrada uskutočnila.

pracovníčka č. 2 toho istého DU tvrdí, že ich zapíšem do stlpca č. 1, teda do mesiaca, ktorého sa úhrada týka.
Na otázku, že keď za mesiace 01,02,03 zaplatím daň napr. v 06 mesiaci bola odpoveď, že mám podať opravný prehľad a dopísať tam úhrady, prípadne chodiť na DU dopisovať úhrady.

Ako to prosím Vás zapisujete? v poučení je napísané, že sa uvádza skutočný dátum odvodu, a skutočne odvedená suma za príslušné mesiace. Ale príslušný mesiac je mesiac odvodu, alebo mesiac, ktorého sa daň týka???
vďaka

Úplne presne podľa mňa nemá pravdu ani jedna.
Prehľad zobrazuje skutočnosť, to znamená vypíšem všetko tak, ako som to urobila, t.j. 1. mesiac /1. stĺpec/ som zrazila preddavky napr. 10.02. tak tam napíšem ten dátum, a 11.2. napríklad som ich odviedla tak, napíšem 11.2 a sumu akú som naozaj odviedla /ak som sa napríklad pomýlila, teda nie tú zrazenú, ale tú skutočne odvedenú.../.
Ak zaplatíš preddavky v 6. mesiaci, tak ich uvedieš v 6. mesiaci ako si to naozaj aj urobila. Celkový súhrn skutočnosti potom zobrazuje ročné hlásenie.
Peterika
07.06.11,06:20
V podstate súhlasím aj s týmto riešením ale ak
- zaplatíš preddavky v 6. mesiaci, za predchádzajúce mesiace pri úhrade je uvedený špecifický symbol napr. 022011 tak potom platba by mala byť uvedená v prehľade za prvý štvrťrok. / jedná sa o skutočnosť, že som tie preddavky za uvedený mesiac odviedla až v 6 mesiaci/No ak sa preddavky zaplatia v globále alebo nieje pri nich uvedený špecifický symbol za daný mesiac súhlasím, že platba bude uvedená v 6 mesiaci. Samozrejme, že píšem do prehľadu výšku platby, ktoré som skutočne odviedla podľa výpisu z BÚ, nie koľko je predpis.
evina
07.06.11,08:57
V podstate súhlasím aj s týmto riešením ale ak
- zaplatíš preddavky v 6. mesiaci, za predchádzajúce mesiace pri úhrade je uvedený špecifický symbol napr. 022011 tak potom platba by mala byť uvedená v prehľade za prvý štvrťrok. / jedná sa o skutočnosť, že som tie preddavky za uvedený mesiac odviedla až v 6 mesiaci/No ak sa preddavky zaplatia v globále alebo nieje pri nich uvedený špecifický symbol za daný mesiac súhlasím, že platba bude uvedená v 6 mesiaci. Samozrejme, že píšem do prehľadu výšku platby, ktoré som skutočne odviedla podľa výpisu z BÚ, nie koľko je predpis.
Riešenie, ktoré som napísala je podľa predpisov. . Mimochodom /čo nemám ani ja rada/ ale všetky poisťovne a aj DÚ robí systém postupného priraďovania platieb a nehľadí na nami uvedený ŠS.


Z poučenia prehľadu:

Riadok 8 ► dátum ● uvádza sa skutočný dátum odvodu preddavkov na daň v príslušných kalendárnych mesiacoch vykazovaného štvrťroka. Ak sa vykonali odvody vo viacerých termínoch, uvedie sa dátum posledného odvodu za príslušné obdobie.