marian1910
06.06.11,09:22
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť. Čo všetko si môžem dať do výdavkov ako vodič živnostník?

ďakujem
Indeed
06.06.11,07:31
Nenapisal si,či auto na ktorom vykonavaš svoje podnikanie je Tvojim majetkom , od toho sa to všetko odvíja.
marian1910
06.06.11,07:39
Chcem si založiť živnosť na vedenie cudzieho motorového vozidla. Na živnosť je viac práce ako na TPP.
karinka0404
14.07.11,11:00
Dobrý deň všetkým prajem.Som tu nová a preto Vás prosím o radu.Manžel je živnostník-vodič cca necelý mesiac.Kolko môže pýtať za kilometer?Momentálne jazdí pre firmu s ich dodávkou po EU.Pán majiteľ autodopravy dnes začal špekulovať s faktúrami a stále sa nevedia dohodnúť na cene za kilometer.....smiešne,ja viem,ale preto Vás pekne prosím o radu a ešte čo všetko si môže dať manžel do nákladov.....Ďakujem xx
marjankaj
14.07.11,11:30
Dobrý deň všetkým prajem.Som tu nová a preto Vás prosím o radu.Manžel je živnostník-vodič cca necelý mesiac.Kolko môže pýtať za kilometer?Momentálne jazdí pre firmu s ich dodávkou po EU.Pán majiteľ autodopravy dnes začal špekulovať s faktúrami a stále sa nevedia dohodnúť na cene za kilometer.....smiešne,ja viem,ale preto Vás pekne prosím o radu a ešte čo všetko si môže dať manžel do nákladov.....Ďakujem xx

Pýtať môže koľko chce. A druhá strana zase môže dať koľko môže.
Záleží ako sa dohodnú. Najlepšie pred výkonom prepravy.
Do nákladov si môže dať všetko, čo súvisí so dosahovaním, zabezpečením alebo udržaním jeho príjmov a vie to preukázať.
karinka0404
14.07.11,12:16
Dik za radu,len to vyzerá tak,že pán šéf chce vybabrať s každým vodičom,tak sa musíme poobzerať po inom pracovnom mieste.....
Tweety
14.07.11,12:21
Dik za radu,len to vyzerá tak,že pán šéf chce vybabrať s každým vodičom,tak sa musíme poobzerať po inom pracovnom mieste.....
AK je živnostník, tak aké pracovné miesto podľa ZP? On nebude predsa zamestnancom, ale obch. partnerom a bude svoju činnosť fakturovať.
karinka0404
14.07.11,12:25
Tweety,tak ako som mala napísať po inom živnostenskom mieste??
Tweety
14.07.11,12:29
Tweety,tak ako som mala napísať po inom živnostenskom mieste??
Napr. po inej zákazke.:)
karinka0404
14.07.11,12:37
Ďakujem za info,ale každý kto chce to pochopil a nebudeme sa tu predsa chytať za slovíčka....Ale to asi záleží aj od charakteru človeka.......pekný deň Ti prajem kačička
marjankaj
14.07.11,12:37
Dik za radu,len to vyzerá tak,že pán šéf chce vybabrať s každým vodičom,tak sa musíme poobzerať po inom pracovnom mieste.....

A pán šéf si bude musieť sám šoférovať svoje autíčka. Keď nechce zamestnať šoféra na pracovný pomer podľa zákonníka práce.
karinka0404
14.07.11,12:40
Pán šéf si každý mesiac dá inzerát a takto sa vždy nájde niekto,kto bude robiť bez výplaty za odvedenú robotku.No čo už,aj takí ľudia sa medzi nami ešte nájdu:mee:
marjankaj
14.07.11,12:45
Pán šéf si každý mesiac dá inzerát a takto sa vždy nájde niekto,kto bude robiť bez výplaty za odvedenú robotku.No čo už,aj takí ľudia sa medzi nami ešte nájdu:mee:

No i tak še dá.:confused:
Nie je lepšie ležať niekde pri vode a kašlať na takého šéfa?
Katarína Cigánová
14.07.11,12:46
Pán šéf si každý mesiac dá inzerát a takto sa vždy nájde niekto,kto bude robiť bez výplaty za odvedenú robotku.No čo už,aj takí ľudia sa medzi nami ešte nájdu:mee:
Karinka znovu : musí pracovat bez výplaty. Mzdu / výplatu / dostávajú osoby v pracovnom pomere
Za svoje služby si totiž fakturuje . tzn. vystavuje fakturu . Nemá žiadneho šéfa iba obchodného partnera. Nemá výplatu , ale pohladávku . :)
Paula
14.07.11,12:50
Ďakujem za info,ale každý kto chce to pochopil a nebudeme sa tu predsa chytať za slovíčka....Ale to asi záleží aj od charakteru človeka.......pekný deň Ti prajem kačička


:confused:
Indeed
14.07.11,12:56
Tu sa veľmi veľa ľudí hrá na "mŕtveho chrobáka",

že : jáj , práca na živnosť , NIE , NIE, NIE, a ešte raz NIE !

Pričom sami za svoju prácu FAKTURUJÚ a myslia si o sebe akí sú veľkí PODNIKATELIA.

Predovšetkým každý jeden živnostník je SAMOZAMESTNÁVATEĽ.

S kým uzavrie obchodný vzťah, do toho nikoho nič nie je.
alessi
14.07.11,13:21
Byť živnostníkom má svoje výhody aj nevýhody. Záleží len na človeku či dokáže využiť tie výhody a popasovať sa s nevýhodami. Veľa ľudí si myslí že ked sa niekto stane podnikateľom tak hneď bude zarábať veľké prachy bez toho aby pohol prstom.