Laura1
10.01.06,20:34
Mám dosť starostí s PÚ - ako ste možno postrehli v PORADE, práve preto sa pýtam:
Pre rodinu vediem JÚ, majú minimálny príjem. Keď nahodím všetky faktúry, nepresiahne príjem ani 80.000,- Sk. Mám vôbec nahadzovať bločky, veď odpočítatelná položka na daňovníka je vyššia!!
Alebo pre budúcnosť možno je dobré, keď teraz vykázajú stratu?
Celé účtovníctvo by som mala hotové za chvíľu, keby som nahodila len príjem a sem tam nejaký výdaj - čo sa týka materiálu, ale žiadne pravádzkové náklady a zbytočnosti.
Možno je to nápad aj pre Vás, ak nie opravte ma!



Laura
DanielaSL
10.01.06,19:37
A nebolo by lepšie v tom JÚ uplatniť paušálne výdavky?
KEJKA
10.01.06,19:48
no ak je tak, tak uplatniť aspoň paušálne výdavky. Daň bude nulová, ale správna. Prácu si ušetríš. Nebude to podozrivé pri vyššom príjme v budúcich rokoch, ked bude zaujímavé prejsť na účtovanie výdavkov z hľadiska daňovej optimalizácie.
ondrejvla
10.01.06,20:13
Mám dosť starostí s PÚ - ako ste možno postrehli v PORADE, práve preto sa pýtam:
Pre rodinu vediem JÚ, majú minimálny príjem. Keď nahodím všetky faktúry, nepresiahne príjem ani 80.000,- Sk. Mám vôbec nahadzovať bločky, veď odpočítatelná položka na daňovníka je vyššia!!
Alebo pre budúcnosť možno je dobré, keď teraz vykázajú stratu?
Celé účtovníctvo by som mala hotové za chvíľu, keby som nahodila len príjem a sem tam nejaký výdaj - čo sa týka materiálu, ale žiadne pravádzkové náklady a zbytočnosti.
Možno je to nápad aj pre Vás, ak nie opravte ma!



Laura

Betka,
pre rodinu - myslím, že myslíš pre jednu FO, účtovníctvo v JÚ, ak nie je príjem ani do 80 000,- Sk, zaúčtuj platby pre fondy,(aby si v budúcnosti nehľadala kedy boli úhrady, prípadne pri kontrole), platby pre DÚ - ak nejaké boli, príjmy za pohľadávky - alebo ost.príjmy, 25% paušál.
Zbytočne budeš účtovať prev.réžiu a mater.náklady.