monty91
06.06.11,11:36
Zdravím,
mal by som jednu otázočku. Mojej matke hrozí exekúcia. Ona si je vedomá svojho dlhu a chce ho splácať, no exekútor nie je spokojný s výškou splátok. Začína mať obavy že jej siahne na peniaze. A teraz už spomínaná otázka: Môže to exekútor urobiť ak jej peniaze chodia na môj účet? resp. Môže exekútor postihnúť môj účet ? Pretože sa mi zdá dosť nelogické prečo by mi mal siahať naň keďže ja voči nemu žiadne pozdĺžnosti nemám. Ale na druhej strane nie sú to moje peniaze ale jej. Vie mi niekto na to dať odpoveď?

Za akúkoľvek pomoc vám vopred ďakujem.
Tweety
06.06.11,09:42
Zdravím,
mal by som jednu otázočku. Mojej matke hrozí exekúcia. Ona si je vedomá svojho dlhu a chce ho splácať, no exekútor nie je spokojný s výškou splátok. Začína mať obavy že jej siahne na peniaze. A teraz už spomínaná otázka: Môže to exekútor urobiť ak jej peniaze chodia na môj účet? resp. Môže exekútor postihnúť môj účet ? Pretože sa mi zdá dosť nelogické prečo by mi mal siahať naň keďže ja voči nemu žiadne pozdĺžnosti nemám. Ale na druhej strane nie sú to moje peniaze ale jej. Vie mi niekto na to dať odpoveď?

Za akúkoľvek pomoc vám vopred ďakujem.
Nie, nemôže siahnuť na tvoj účet, pretože exekúcia nie je na Teba.
JankaO
06.06.11,09:52
Zväčša sa zrážky realizujú pri zdroji. T. j., napr. ak je matka zamestnaná a je jej vyplácaná mzda, na základe príkazu exekútora zamestnávateľ zráža sumu zo mzdy a až to, čo ostane poukazuje na určený účet, takže je jedno, na aký si ho nechá posielať.
twe
06.06.11,11:10
Zdravím,
mal by som jednu otázočku. Mojej matke hrozí exekúcia. Ona si je vedomá svojho dlhu a chce ho splácať, no exekútor nie je spokojný s výškou splátok. Začína mať obavy že jej siahne na peniaze. A teraz už spomínaná otázka: Môže to exekútor urobiť ak jej peniaze chodia na môj účet? resp. Môže exekútor postihnúť môj účet ? Pretože sa mi zdá dosť nelogické prečo by mi mal siahať naň keďže ja voči nemu žiadne pozdĺžnosti nemám. Ale na druhej strane nie sú to moje peniaze ale jej. Vie mi niekto na to dať odpoveď?

Za akúkoľvek pomoc vám vopred ďakujem.


Vas ucet zablokovat nemoze, ale Vam (ako dlznikovi matky) moze prikazat, aby ste nenakladali s jej prostriedkami na Vasom ucte, ale ich vyplatili na jeho exekutorsky ucet.