ricco24
06.06.11,12:49
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, ak pracujem na skrátený TPP a som stále študentom dennej prezenčnej formny štúdia, či si môžem na konci roka požiadať o vrátenie dane rovnako ako pri dohode.

Vopred ďakujem za odpoveď.
veronikasad
06.06.11,10:57
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, ak pracujem na skrátený TPP a som stále študentom dennej prezenčnej formny štúdia, či si môžem na konci roka požiadať o vrátenie dane rovnako ako pri dohode.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Ano, ale prečo čakať na vrátenie dane do konca apríla bud.roku. Podpíš u zamestnávatela Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov a ak tvoj príjem nepresiahne sumu 296,60€, nebudeš mať zrážanú žiadnu daň ...
ricco24
06.06.11,11:04
No väčšinou zarobím viac ako 300e a viem že si môžem u jedného zamestnávatela podať žiadosť o neodvádzanie dane ale ja si to robím na konci roka. Jednoducho zvyk.

Ešte mám jednu otázku ak mám fixný plat (povedzme 200e) a k platu dostávam pravidelne mesačne odmeny, vrátia mi dane aj za tieto odmeny ? A vôbec by ma zaujímalo prečo to zamestnávatel robí takýmto spôsobom ... má potom menšie odvody za mna do soc a zdrav poistovne ? - akože odvádza len za fix a za odmeny nie ?

Ďakujem
veronikasad
06.06.11,11:58
No väčšinou zarobím viac ako 300e a viem že si môžem u jedného zamestnávatela podať žiadosť o neodvádzanie dane ale ja si to robím na konci roka. Jednoducho zvyk.

Ešte mám jednu otázku ak mám fixný plat (povedzme 200e) a k platu dostávam pravidelne mesačne odmeny, vrátia mi dane aj za tieto odmeny ? A vôbec by ma zaujímalo prečo to zamestnávatel robí takýmto spôsobom ... má potom menšie odvody za mna do soc a zdrav poistovne ? - akože odvádza len za fix a za odmeny nie ?

Ďakujem
Odmeny nie sú zaručenou zložky mzdy, zrejme je to takto pre zamestnávatela výhodnejšie (mať ťa "v hrsti"). Odvody aj daň sa platia rovnako aj z odmien.

V DP si uplatníš ročnú nezd.časť dane. Ak tvoj ročný príjem bude vyšší, vrátia ti daň len z tejto sumy. Naozaj je škoda celý rok "úverovať" štát.