tulizuzi
06.06.11,13:01
Dobry den,
mame problem s pripojenim elektriny a ziskanim stavebneho povolenia, lebo rozvodova elektricka skrina ( na ktoru sa mame pripojit podla technickeho vyjadrenia elektrarni )sa nachadza na susedovom pozemku a on nechce dat na pripojenie suhlas. Bez jeho suhlasu nam nemoze byt udelene stavebne povolenie. Mame informacie ze energeticky zakon hovori ze toto pripojenie nam musi umoznit....ale nevieme ako si s tym poradit a ako postupovat.
Skrinka je umiestnena v strede pozemku-zahrady a je na nu pripojenych dalsich cca 40 existujuich domov, dostat sa k nej sa musime prekopat cez jeho pozemok asi 10m. Ostane domy tam boli pripojene este kym si on kupil jeho dom a pozemok.
Nevieme ci na pozemok je tarcha alebo bremeno ....
mohli by ste nam poradit....ako postupovat?
lubko6394
06.06.11,12:02
A čo tak sa spýtať elektrární. Tí by to predsa mali vedieť a aj projekt Ti budú schvaľovať oni.
tienik
06.06.11,14:48
Najlepsie dohodnut z rozvodnymi zavodmi, ze pripojka - jej zhotovenie, bude sucastou pripojovacieho poplatku. Bude to sice dake to € naviac, ale na druhej strane oni sa nikoho pytat nebudu - jedno rano dojde bager a zacne kopat.
Tieto situacie sa riadia energetickym zakonom a ten uklada povinnost umoznit pristup ku kazdemu rozvodnemu zariadeniu elektrizacnej sustavy za ucelom vykonania potrebnych prac.
bluehen
21.01.13,08:32
Teda pripojka (cast medzi hl. poistkovou skrinou a elektromerom) nepatri distributorovi. Stale sa mozu opriet o energeticky zakon ked budu viest zemou moju pripojku k elektromeru cez susedny pozemok? Ak je to tak, preco potom stav. urad vyzaduje suhlas suseda s el. napojenim?
Indeed
21.01.13,08:45
Treba požiadať rozvodný závod o zriadenie dočasnej tzv.stavebnej prípojky,ktorá bude realizovaná

rovno zo stlpa a skrinka /antonik/ bude pripevnená taktiež na stlpe,

pravda, ak nejaký stlp rozvodu elektriny sa nachadza na tvojom pozemku alebo v tesnej blízkosti
bluehen
21.01.13,09:28
Celkom nerozumiem. Ved pisem ze stlp sa nachadza na susedovom pozemku, a nedovoli mi tahat odtial pripojku k elektromeru na mojom pozemku. Sice je to asi 20 cm od plotu. Nechce sa mi s nim sudit. Ako tomu napomoze nejaky antonik a docasna pripojka?
tienik
21.01.13,14:02
Pripojka je sucastou rozvodnej siete a v plnej mere sa na nu vztahuje energeticky zakon. Takze tam vela miesta na vymyslanie nie je, aj ked neviem ci po novom to nebude treba zapisat ako vecne bremeno za co patri "postihnutemu" jednorazove odskodne.
draik
21.01.13,15:38
Teda pripojka (cast medzi hl. poistkovou skrinou a elektromerom) nepatri distributorovi. Stale sa mozu opriet o energeticky zakon ked budu viest zemou moju pripojku k elektromeru cez susedny pozemok? Ak je to tak, preco potom stav. urad vyzaduje suhlas suseda s el. napojenim?
Elektroskriňa na pozemku suseda je v intraviláne alebo extraviláne? Ak mimo zastavaného územia, tak je to omnoho jednoduchšie.
Indeed
23.01.13,12:29
tak máš smolu, bud RZ osadí pre teba stlp na Tvojom pozemku, alebo si závislý na dovolení suseda