vanda233
06.06.11,15:48
ahojte, poradaci, mozem ja ako zivnostnik(SZČO) uzavriet, s vlastnym synom, rodinnym prislusnikom, ktory ma status studenta, dohodu o brigadnickej cinnosti alebo inu Dohodu ?...aby to bolo co najjednoduchsie.
Ide o jednorazovu administrativnu pracu.
Ake su potom moje povinnosti voci dan.uradu a poistovniam a ake jeho?
vdaka.
Tweety
06.06.11,13:49
ahojte, poradaci, mozem ja ako zivnostnik(SZČO) uzavriet, s vlastnym synom, rodinnym prislusnikom, ktory ma status studenta, dohodu o brigadnickej cinnosti alebo inu Dohodu ?...aby to bolo co najjednoduchsie.
Ide o jednorazovu administrativnu pracu.
Ake su potom moje povinnosti voci dan.uradu a poistovniam a ake jeho?
vdaka.
Dohodu uzatvoriť môžeš, kedže je študentom, tak DoBPŠ. Preda začiatkom vykonáv. prác na dohodu ho musíš prihlásiť do SP ako dohodára. Ak si doteraz nemala zamestnancov, musíš sa prihlásiť na DÚ k dani zo závislej činnosti. On nemá povinnosti voči úradom žiadne.
veronikasad
06.06.11,13:53
ahojte, poradaci, mozem ja ako zivnostnik(SZČO) uzavriet, s vlastnym synom, rodinnym prislusnikom, ktory ma status studenta, dohodu o brigadnickej cinnosti alebo inu Dohodu ?...aby to bolo co najjednoduchsie.
Ide o jednorazovu administrativnu pracu.
Ake su potom moje povinnosti voci dan.uradu a poistovniam a ake jeho?
vdaka.
ak si SZČO nepotrebuje znižovať základ dane odmenou, s rod.príslušníkom - študentom nemusí uzatvoriť žiadnu dohodu. Nepôjde o nelegálnu prácu.
rodina1
06.06.11,13:54
ahojte, poradaci, mozem ja ako zivnostnik(SZČO) uzavriet, s vlastnym synom, rodinnym prislusnikom, ktory ma status studenta, dohodu o brigadnickej cinnosti alebo inu Dohodu ?...aby to bolo co najjednoduchsie.
Ide o jednorazovu administrativnu pracu.
Ake su potom moje povinnosti voci dan.uradu a poistovniam a ake jeho?
vdaka.
Ak ide o tvojho syna, študenta, nemusíš s ním uzatvárať žiadnu zmluvu, ani dohodu. V zmysle Zákona č. 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnomzamestnávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov
nejde o nelegálnu prácu

§ 2a

(1) Nelegálne zamestnávanie nie je, ak pre fyzickú
osobu, ktorá je podnikateľom,1) vykonáva prácu jeho
príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel,
ktorý je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku
podľa osobitných predpisov8a) alebo je žiakom, alebo
študentom do 26 rokov veku.
(2) Nelegálna práca nie je práca, ktorú vykonáva pre
fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom,1) príbuzný
v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo

poistený, je poberateľom dôchodku podľa
osobitných predpisov8a) alebo je žiakom, alebo študentom
do 26 rokov veku.“.

Potom nemáš žiadne povinnosti ani voči SP, ZP ani voči DÚ.
vanda233
06.06.11,14:01
dakujem, myslim, ze rodina1 mi dala najvycerpavajucejsiu odpoved, ktoru som tusila, len som si nebola ista, asi to tak urobim
vdaka este raz
Tweety
06.06.11,14:04
dakujem, myslim, ze rodina1 mi dala najvycerpavajucejsiu odpoved, ktoru som tusila, len som si nebola ista, asi to tak urobim
vdaka este raz
Ak si čakala odpoveď na legálne, alebo nelegálne zamestnáv., mala si otázku formulovať týmto smerom. Nikto tu nemá zázračnú guľu, aby čítal myšlienky. Potom sa zbytočne snažíme o odpoveď na otázku, na ktorú ani nikto odpoveď nechce.