26marek
06.06.11,17:53
Dobry den,

uvazujem si zalozit zivnost a potreboval by som poradit, kdeze v tomto som uplne novacik.
Presiel som si porada.sk, ale nikde som nic podobne nenasiel. Moja zivnost by sa tykala pisaniu casti kodu (zdrojovy kod) + popis. Nasledne sa to ponukne spolocnosti, ktora si overi kvalitu kodu, atd. Ak ma spolocnost zaujem, ponukne cenu, ak s nou budem suhlasit, vytvori sa zmluva, ktorej davam exkluzivne prava a spolocnost prevedie peniaze na ucet. Vsetky spolocnosti budu zahranicne. Cital som si, ze by to v podstate nemalo spadat pod zivnost, ale pod autorske pravo. Co je vyhodnejsie zivnost alebo autorske pravo? Moja dalsia otazka je ohladne faktury, ako sa maju v tomto pripade vystavovat faktury, ked spolocnost ponuka cenu za odkup? Ak je to zahranicna spolocnost musim platit zahranicnu DPH? Kedze planujem byt zo zaciatku neplatca DPH. A ako to je, ked sa casti kodu ponukali cez internetovy obchod? Prevadzkovatel obchodu, preveri kvalitu za co inkasuje niekolko percent z kazdeho predaju a nasledne na konci mesiaca su vyplatene peniaze za predaj. Takze ma zaujima ako tu mam vystavit fakturu, kedze peniaze mi bude posielat prevadzkovatel inet. obchodu a nie realny kupca.

Dakujem za odpovede!
Indeed
08.06.11,01:28
.a teraz daj, tú o Červenej Karcoolke.