CVIR
10.01.06,22:15
Chcem sa spýtať :
Pracujem v školstve a popri zamestnaní ako sprostredkovateľ dôchodkového /druhý pilier/ sporenia. Na daňovom úrade som zaregistrovaný a mám pridelené DIČ.
Kúpil som si v roku 2005 na tento účel používaný počítač, ktorý mám v miestnosti, ktorú používam ako kanceláriu a aj počítať používam len pri sprostredkovaní dôchodkového sporenia.
Tento počítač bol kúpený cez kúpnopredajnú zmluvu – nie v predajni / asi 18 000,- Sk / môžem si tento počítač pripísať do nákladov na podnikanie?

Matka mi vykonávala technicko-administratívne práce spojené so sprostredkovaním, za ktoré som jej vyplatil za každú zmluvu 250 Sk. Túto činnosť vykonáva na základe : Príkaznej zmluvy na vykonanie administratívnej činnosti/podľa paragrafu 724 občianskeho zákonníka/
Môžem si aj tieto prostriedky, ktoré som jej zaplatil, zahrnúť do nákladov pri daňovom priznaní za rok 2005?

Ďakujem CVIR
atramka
10.01.06,22:14
Ano počítač si môžeš dať do nákladov.
S tou príkaznou zmluvou Ti neviem poradiť, skúsim to naštudovať a napíšem svoj názor rochu neskôr.
A nepoužívaš pri tejto činnosti auto? Skús si prepočítať náklady na benzín a km, možno Ti to pomôže.