graverko
06.06.11,20:50
Mam doma takyto problem:
niekto (ja ;)) mal otvorene okno a chcel ho otvorit iba na vetracku.Problem je v tom, ze som to okno predtym dostatocne nepribuchol. Teraz saneda okno zavriet. Kluck je v polohe uplne hore a da sa nou hybat iba o malicky kusok.

Kovanie je Roto okno Rehau (neviem ci to pomoze).

Niekde som nasiel, ze treba tlacit na okno na hornom pante a otacat kluckou cez vsetky polohy, ale nepomohlo to, klucka sa skoro ani nepohla.

Viete mi niekto poradit???
graverko
06.06.11,19:04
UZ SOM TO OPRAVIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HURAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!

Takze keby mal niekto takyto problem, tak postup (aspon pri tomto kovani) je nasledovny...

Na strane klucky je na kovani taka mala packa (asi 4 x 1.5 cm). Tuto treba pritiahnut k sebe (do bytu) do zvislej polohy a teraz zacat otacak kluckou. Potom uz staci iba pritlacat kridlo k oknu a otacat kluckou.

Dufam, ze som tuto temu neotvaral zbytocne a niekomu to poomoze.
Gina Er
06.06.11,19:15
veď nemrzne,mohol si vetrať ;)
graverko
06.06.11,19:51
Ale malo prsat, zafukal by vietor a okno by sa otvorilo. Ale teraz ke neprsi tak je dokoran otvorene :D
220870
07.06.11,03:37
Vzniká to miernym sadnutím krídla okna.Ak sa chcete podobným problémom vyhnúť do budúcnosti ,tak je nutné nastaviť doštelovať , kovanie.
bupi
09.06.11,07:11
Ako sa dosteluje kovanie?
220870
09.06.11,15:24
Mária27
09.06.11,17:37
Mne to tiež občas doštelujú v izbách (vetračky mám na balkónových dverách, okná napevno - neotváracie). Ale v kuchyni mám taký aparát normálneho zatvárania (zaistenia), ako popisuje graverko. Tiež som volala prvýkrát opravára, no - aspoň ma to naučil. Ešteže sú vo dvore.
seat
09.06.11,18:43
Ak mas este okna v zaruke mali by ti to prist nastavit dodavatelia
Mária27
09.06.11,18:55
To sa nenapravuje, to je tak urobené schválne, taký zabezpečovací patent - keď máš otvorenú polovicu okna, aby sa neotvára aj druhá.
220870
09.06.11,20:18
Ak mas este okna v zaruke mali by ti to prist nastavit dodavatelia
Toto nieje pravda!
verads
18.06.11,17:31
Dobry den , ja mám ten istý problem na balkonovych dverach, ked otvorim na vetračku a chcem naspat no horor... klučka ani sem ani tam a ten dzindzik tam dole nie stale zafunguje ... volali sme dodavatelom , nedali nám ani , len papiere od toho asi to išlo do ich vrecák , no ja neviem , ale ten pan čo nam montoval okná vravel , že sa na to pozrie , ale zatial ani chýru ani slychu po nom ...
220870
18.06.11,19:45
Dobry den , ja mám ten istý problem na balkonovych dverach, ked otvorim na vetračku a chcem naspat no horor... klučka ani sem ani tam a ten dzindzik tam dole nie stale zafunguje ... volali sme dodavatelom , nedali nám ani , len papiere od toho asi to išlo do ich vrecák , no ja neviem , ale ten pan čo nam montoval okná vravel , že sa na to pozrie , ale zatial ani chýru ani slychu po nom ...
V 90% prípadoch okno sadne.Vtedy stačí zaskrutkovať cca o dva závity skrutku ktorá sa nachádza v hornom rohu okna je to 4 mm imbus.