Nickk44
07.06.11,05:45
Zdravim

Malujem momentalne byt po rekonstrukcii, Su to nove stukove omietky natrete penetrakom a je na nich 1 vrstva bielej farby ako zaklad.
Kuchyna bola natreta umyvatelnym Primalexom, slo to dobre a aj krycia schopnost bola velmi dobra. Farbu do obyvacky som dal namiesat Jupol Gold kedze som dostal nejaku zlavu tak to vyslo o nieco lacnejsie ako Primalex.

Viem ze Jupol je kvalitna farba ale moje nadsenie opadlo pri malovani.
Nemyslim ze je chyba vo farbe ale skor v tom ze nemam ten spravny system malovania. Aj tu uz o tom niekto pisal "s Jupolom treba vediet malovat".

Problem spociva v tom ze urcite miesta prekryje pekne a ked chcem zarovnat drazku po valceku tak sa mi farba taha dole zo steny. Obcas sa mi podarilo natriet stylom ze som neprechadzal casto po farbe ale som ju roztahoval do stran no nie vzdy to vyslo pekne. Uz neviem ci mam davat viac farby na valcek ci menej, alebo menej ci viac talcit na valcek, ci pouzit nejaky iny system :confused:
Prosim poradte nejaky osvedceny postup aby som nenarobil viac skody ako uzitku.

Za vase rady vopred dakujem.

edit:este ma napadlo ci to moze byt aj tym ze je velmi husta farba? ako bolo mi povedane pri kupe "do 10% vody" kedze farba ma 7KG tak som dal 0,7-0,8L vody