H.B.
07.06.11,10:00
Sme platcovia DPH a vykonávali sme reklamnú službu (vylepili voľnú reklamnú plochu v nemenovanom obchodnom centre /naša fólia+práca, tá plocha nie je naša,my ju neprenajímame, robili sme len tu rekl. baner + vylepenie/) pre poľského odberateľa - sídlo firmy a registrovaný v Poľsku ako platca DPH. Potrebovala by som poradiť, či vystaviť máme faktúru s DPH alebo bez? Ďakujem.
globalpartner
07.06.11,08:13
Sme platcovia DPH a vykonávali sme reklamnú službu (vylepili voľnú reklamnú plochu v nemenovanom obchodnom centre /naša fólia+práca, tá plocha nie je naša,my ju neprenajímame, robili sme len tu rekl. baner + vylepenie/) pre poľského odberateľa - sídlo firmy a registrovaný v Poľsku ako platca DPH. Potrebovala by som poradiť, či vystaviť máme faktúru s DPH alebo bez? Ďakujem.

Vzľadom na novelu zákona o DPH už aj reklamné služby sa riadia princípom , že miesto zdaniteľného plnenia je miesto sídla , registrácie odberateľa ( ak nie je reg. pre DPH na Slovensku).

Takže bez DPH + vykaz na daňový úrad
betka
08.06.11,21:06
15/1 miesto dodania je miesto, kde ma odberateľ sídlo, miesto podnikania. Miesto dodania je PL.
VYstavím FA bez DPH. Nie je predmetom dodania na Slovensku. Službu uvádzam v súhrnnom výkaze.