kapadelta
07.06.11,10:54
Ahojte,

mám otázočku. Zahraničná došlá faktúra z ČR vystavená pod SK IČ DPH (čiže je u nás regitrovaný pre daň) s vyčíslenou DPH. Čo s tým? Mám nárok na odpočet DPH ako si slovenskej došlej faktúre?
Vladimír Ozimý
07.06.11,09:52
Zahraničná osoba, ktorá je registrovaná na území SR sa považuje za platiteľa podľa § 5 zákona o DPH.
Ak uskutočnila tuzemskú dodávku, potom to posudzujete ako klasické dodanie a nárok si uplatňujete v súlade s § 49 až § 51
Ak uskutočnila intrakomunitárnu dodávku mal nastať prenos daňovej povinnosti na Vás a vy to máte samozdaniť. V takom prípade mal ale dodávku deklarovať pod českým IČDPH.

Takže všetko záleží od toho či preprava tovaru bola uskutočnená z ČR alebo z miesta v SR.
kapadelta
07.06.11,10:01
Zahraničný dodávateľ dodal tovar z územia SR. Má na území SR pobočku. Takže ide o odpočet DPH ako pri tuzemských došlých faktúrach. A mám ešte jednu otázočku, dátum vzniku daňovej povinnosti budem posudzovať ako pri tuzemských došlých faktúrach?
Vladimír Ozimý
07.06.11,10:10
Zahraničný dodávateľ dodal tovar z územia SR. Má na území SR pobočku. Takže ide o odpočet DPH ako pri tuzemských došlých faktúrach. A mám ešte jednu otázočku, dátum vzniku daňovej povinnosti budem posudzovať ako pri tuzemských došlých faktúrach?

áno.
betka
08.06.11,21:03
Zahraničný dodávateľ dodal tovar z územia SR. Má na území SR pobočku. Takže ide o odpočet DPH ako pri tuzemských došlých faktúrach. A mám ešte jednu otázočku, dátum vzniku daňovej povinnosti budem posudzovať ako pri tuzemských došlých faktúrach?

čo je to pobočka?
Asi prevádzkáreň.

Prevádzkáreň môže mať v SR. Čo ak dodala tovar, kt. nesúvisí s činnosťou prevádzkárne, ale súvisí s činnosťou, kt. je v ČR?

Rozmýšľam, toto nevadí, lebo samozdaním, a následne odpočítam. Súhlas s Vladom.