Zuzanka32
07.06.11,11:58
Po rozvode boli chlapci zvereni mne. Byvaly manzel je nezodpovedny, na deti neplati, nikdy nedodrziaval cas prichodu a odchodu podla sudneho rozhodnutia. Pocas troch rokov podal dva krat zverenie oboch deti do svojej starostlivosti, dva krat stiahol ziadost zo sudu. Treti krat to nechal bezat dalej, boli u nas opakovane navstevy zo socialneho, deti chodili na vysluchy na kuratelu, vyjadrenie skoly....atd...vysledok bol ten, ze z troch pojednavani neprisiel ani na jedno, hoci si to sam podal, deti boli stresovane z celeho procesu, v zavere sudkyna vec zamietla, pretoze jeho zivotny styl nevyhovuje detom ak by boli umiestnene unho.
Jeho situacia sa zmenila, tretinu mesiaca je v zahranici, momentalne ma na dedine novy byt. Napisal mi, ze chce starsieho syna k sebe, udajne aj syn chce byt snim...chcel dohodu, nesuhlasila som. Podal navrh na sud...neviem ako to cele prebehne, dieta je zmanupulovane z jeho strany, boji sa povedat, ze nechce byt snim. Mne syn povedal, ze nas ma rovnako rad a nevie povedat kde chce byt, ani jednemu z nas nechce ublizit. Jeho vychova je zlozita, ma integrovane studium, ma problemy spravania, lieci sa na cukrovku.
Apelovat bude na to, ze dieta bude mat vacsi respekt v jeho opatere, ze bude mat vyssiu uroven a zabezpecenie. Hoci ako hovorim, nevie platit 100 eur zo zatrobku 2000 na deti a bezi mi uz tri roky trestne oznamenie a exekucia na jeho plat..bez vysledku...
Otazka znie, ci mi sud vezme dieta, ak syn zo strachu povie, ze chce byt u otca??..Ine je byt tam cez vikend a ine dennodenne, dieta si to asi neuvedomuje. Dodam este, ze starsi ma 11 a mladsi 6 rokov.
Dakujem za odpovede
Mária27
07.06.11,15:24
Deti by sa nemali deliť. Teraz je striedavá starostlivosť, môže si ich brávať na prázdniny.

Ak budeš tak pekne argumentovať na súde ako tu, dá ti za pravdu aj súd. Pred deťmi otca neodsudzuj, nech vidia, že máš charakter a si dobrá aj v ťažkej situácii.