apika
07.06.11,12:36
Od 1.5.2011 prijali moju zenu do tpp na ZS ako ucitelku. Samozreme informovali sme starostu (ako správcu skoly) , ze moja zena este nemá ukoncení II. stupen VS, len I.(pedagogická fakulta) Taktiez sme informovali o tom aj riaditelku skoly. Ona vtedy nám povedala, ze to nie je problem a ze to priebezne dokoncí, co moja zena samozrejme aj chce. Potom ako tam robila viac ako mesiac, jej riaditelka skoly oznámila, ze nemoze ju zaradit do platovej tabulky a zistila , ze ona vlastne ani nemohla byt priatá, lebo nemá ukoncení II. stupen. Osravedlnila sa , ze ona urobila chybu, ale bohuzial uz nic sa nedá robit musí íst prec.
Precítal som príslusné zákony. Podla toho má pravdu, ale také nieco by mala vediet po 30 rocnej praxi + ten zákon uz platí 2 roky. Celá nasa rodina na tú prácu velmi tesil, doteraz som zarábal len ja a bolo to velmi nárocné s dvoma detmi. Zena vlaste aj za to zacala studovat ako 38 rocná, ze by sme to mali lahsie. Ked ju prepustia tak moze zabudnút aj na ten II. stupen, lebo 800 eur. nemáme z coho vyplatit za ten prvy semester.
Existuje nejaké riesenie? Za odpovede dopredu Vám dakujem!
globalpartner
07.06.11,10:57
Od 1.5.2011 prijali moju zenu do tpp na ZS ako ucitelku. Samozreme informovali sme starostu (ako správcu skoly) , ze moja zena este nemá ukoncení II. stupen VS, len I.(pedagogická fakulta) Taktiez sme informovali o tom aj riaditelku skoly. Ona vtedy nám povedala, ze to nie je problem a ze to priebezne dokoncí, co moja zena samozrejme aj chce. Potom ako tam robila viac ako mesiac, jej riaditelka skoly oznámila, ze nemoze ju zaradit do platovej tabulky a zistila , ze ona vlastne ani nemohla byt priatá, lebo nemá ukoncení II. stupen. Osravedlnila sa , ze ona urobila chybu, ale bohuzial uz nic sa nedá robit musí íst prec.
Precítal som príslusné zákony. Podla toho má pravdu, ale také nieco by mala vediet po 30 rocnej praxi + ten zákon uz platí 2 roky. Celá nasa rodina na tú prácu velmi tesil, doteraz som zarábal len ja a bolo to velmi nárocné s dvoma detmi. Zena vlaste aj za to zacala studovat ako 38 rocná, ze by sme to mali lahsie. Ked ju prepustia tak moze zabudnút aj na ten II. stupen, lebo 800 eur. nemáme z coho vyplatit za ten prvy semester.
Existuje nejaké riesenie? Za odpovede dopredu Vám dakujem!

Obávam sa , že nie.

Ak aj by bolo nejaké riešenie , ale riaditeľka Vám už v skúšobnej dobe oznámila , že musí isť preč aj keby bol ten dôvod z neukončeným vzdelaním vymyslený nespravíte s tým nič.
V skúšobnej dobe môžu manželku prepustiť bez udania dôvodu.
apika
07.06.11,11:05
Ona by nám chcela pomohnút, takze ked za nou prídeme z mozním riesením, tak vypoved nedostane.
Sabadka
07.06.11,11:09
Máš úplnú pravdu, čo sa týka toho, že riaditeľka by legislatívu ovládať mala. Čo sa týka vzdelania. Musí mať ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa ináč nemôže vykonávať činnosť ako učiteľ, môže byť len učiteľka v MŠ alebo vychovávateľka v školskej družine a aj to len vtedy ak by spĺňala kvalifikačné predpoklady v zmysle vyhlášky 437/2009. Čo sa však týka toho vysokoškolského vzdelania II. stupňa- to neplatí len dva roky, to platí už od roku 2001. Vtedy boli naposledy poskytnuté výnimky zo vzdelania pre tých, ktorí nemali vysokoškolské vzdelanie II. stupňa. Takže od roku 2000 už ani nemali byť prijímaní do zamestnania, len to nejak nefungovalo v praxi. V súčasnej dobe človeka bez VŠ vzdelania II. stupňa riaditeľ keby aj prijal, nemá ho ako zaplatiť, lebo ho nevie zaradiť ani do jednej platovej triedy.

Vo vašom prípade doštudovanie manželky by sa dalo riešiť tak, že sa zamestná v inom odbore nie v školstve a popri zamestnaní doštuduje, alebo sa bude uchádzať o miesto učiteľky v škôlke alebo vychovávateľky v školskom klube detí, prípadne ako asistent učiteľa na základnej škole a bude študovať popri zamestnaní.
apika
07.06.11,11:31
Keby to bolo také jednoduché zamestnat sa v inom obore tak to tu neriesím. Kazdopádne dakujem za Vás príspevok!
Sabadka
07.06.11,11:50
Keby to bolo také jednoduché zamestnat sa v inom obore tak to tu neriesím. Kazdopádne dakujem za Vás príspevok!

Tak sa spýtajte riaditeľky, či by nemohla manželku zamestnať ako asistenta učiteľa pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia. Tam postačuje aj stredoškolské vzdelanie a môže byť aj bakalár, teda vŠ I. stupňa, podmienkou je pedagogický smer. Toto by bolo jedno z riešení ak vám chce riaditeľka pomôcť a určite sa v škole nájde minimálne 30 žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia - na 30 takýchto žiakov prislúcha jeden asistent učiteľa.
apika
07.06.11,12:35
Ano , na to sme mysleli aj mi , ale tie miestá uz sú obsadené bohuzial.