potki
07.06.11,17:00
Jeden clovek ma velmi rafinovane podviedol. Podstatou bolo, ze nikde nefigurovalo jeho meno, no prevzal peniaze - podpisal iba vypis z uctu. Zmluvy dal na bieleho kona. Isiel som sa advokata opytat, ci mam nejaku nadej to dostat spat alebo sa mam na to vykaslat. Advokat mi odporucil ist do sporu. No riesil to nestandardne - presvedcil ma, aby sme si pred sudom vymyslali, ze tak podvodnika lahsie dostaneme, ze sa to tak bezne robi. Ja neznaly veci som suhlasil. Spor stal nemale peniaze - odvolavalo sa az na ustavny sud, no prehrali sme. V rozsudku bolo treba uhradit aj trovy podvodnika, ktory vyhral sud. Ked mi poslali vyzvu na platenie, advokat mi odporucil nezaplatit. Teraz mi po vyse roku prisla vyzva na zaplatenie od exekutora spolu s navysenim sumy o 10% ako trovy exekutora. Advokat mi az teraz povedal, ze to mam zaplatit. Som strasne napaleny, lebo keby mi bol hned povedal, ze sa mam na to vykaslat, ze nemam sancu, tak by som sa nesudil a zmieril sa s tym, alebo aspon ze mam hned zaplatit trovy podvodnikovi, no takto mi vznikla jeho postupom este vacsia skoda. Da sa na niekoho obratit, kto by posudil, ci bol postup advokata v poriadku? Daju sa nejako z advokata vymoct peniaze, o ktore som vdaka jeho neodbornosti prisiel?
focalor
07.06.11,17:53
mozest podat staznost na advokata na slovensku advokatsku komoru (www.sak.sk), podat trestne oznamenie (otazne je ci je naplnena skutkova podstata nejakeho trestneho cinu), a mozes sa domahat zaplatenia skody sudnou cestou. advokati su poisteni pre pripad zodpovednosti za sposobenu skodu, osobne by som to riesil najprv cez komoru, ci sa advokat disciplinarne neprevinil a podla vysledkov dalej postupoval...