mikesk27
07.06.11,17:38
Je na to nejaky dobrý program aj free ? Alebo na to nepotrebujem nijaký program ? Zatiaľ sa jedná o veľmi malé obraty. Ďakujem za rady!
dragan.michal
07.06.11,16:08
nepíšeš či máš jednoduché alebo podvojné účtovníctvo. Ale máš kopu programov zadarmo. Kukni napriklad kros.sk
mikesk27
07.06.11,17:07
Práveže ja vôbec neviem , stačí na e-shop aj jednoduché účtovnictvo?Závisy to nejako od obratov ? A aký je v tom rozdiel ? Stiahol som si program GnuCash poznáte niekto tento program ?
Dáša_
07.06.11,17:11
Práveže ja vôbec neviem , stačí na e-shop aj jednoduché účtovnictvo?Závisy to nejako od obratov ? A aký je v tom rozdiel ? Stiahol som si program GnuCash poznáte niekto tento program ?

máš vôbec živnostenský list?
Ak áno, tak jednoduché účto.

Ak máš nebodaj sro, tak potom podvojné
mikesk27
07.06.11,17:34
Áno mám žinostenský list, sro nemám . Len doposiaľ som si vždy uplatňoval paušálne výdavky a učtovníctvo som si neviedol , preto sa snažím zistit čo najviac.
Dáša_
07.06.11,17:46
Áno mám žinostenský list, sro nemám . Len doposiaľ som si vždy uplatňoval paušálne výdavky a učtovníctvo som si neviedol , preto sa snažím zistit čo najviac.

ak to bude pre teba výhodné, môžeš uplatňovať aj paušálne výdavky.

Alebo jednoduché účtovníctvo.
mikesk27
07.06.11,17:56
ak to bude pre teba výhodné, môžeš uplatňovať aj paušálne výdavky.

Alebo jednoduché účtovníctvo.

Doposiaľ to pre mňa výhodné bolo , ale teraz keď nakupujem tovar už nie . A predávam to len s určitým ziskom. Viete mi poradiť dobrý program , alebo sa mi oplatí platiť učtovníka ?
blavaciko
07.06.11,19:29
jednoduche uctovnictvo zvladnes v pohode aj sam, softvery su napriklad ako spominal dragan.michal aj na kros.sk i ked zadarmo maju zrejme obmedzenu funkcionalitu...
ci sa ti oplati platit uctovnika? tazko povedat, moze to byt 50 eur mesacne, moze to byt aj 500 zalezi od poloziek...
Economic
08.06.11,12:32
Doposiaľ to pre mňa výhodné bolo , ale teraz keď nakupujem tovar už nie . A predávam to len s určitým ziskom. Viete mi poradiť dobrý program , alebo sa mi oplatí platiť učtovníka ?

Ja mám dlhoročne odskúšaný program ALFA od KROS-u. Dá sa voľne stiahnuť. Je to veľmi dobrý program !
Gabi03
08.06.11,12:41
Doposiaľ to pre mňa výhodné bolo , ale teraz keď nakupujem tovar už nie . A predávam to len s určitým ziskom. Viete mi poradiť dobrý program , alebo sa mi oplatí platiť učtovníka ?


jednoduche uctovnictvo zvladnes v pohode aj sam, softvery su napriklad ako spominal dragan.michal aj na kros.sk i ked zadarmo maju zrejme obmedzenu funkcionalitu...
ci sa ti oplati platit uctovnika? tazko povedat, moze to byt 50 eur mesacne, moze to byt aj 500 zalezi od poloziek...

No aj keď tie programy sú dobre spracované a používanie je jednoduché, napriek tomu sa vyžadujú nejaké teoretické vedomosti o účtovníctve. A mikes nemá ani poňatia, či potrebuje jednoduché alebo podvojné účtovníctvo.
Ja by som mu navrhla aspoň prvý rok si zaobstarať nejakého účtovníka, ktorý mu bude spracovávať účto, alebo aspoň priebežne kontrolovať. V ďalších rokoch uvidí... :rolleyes:
Economic
08.06.11,12:44
No aj keď tie programy sú dobre spracované a používanie je jednoduché, napriek tomu sa vyžadujú nejaké teoretické vedomosti o účtovníctve. A mikes nemá ani poňatia, či potrebuje jednoduché alebo podvojné účtovníctvo.
Ja by som mu navrhla aspoň prvý rok si zaobstarať nejakého účtovníka, ktorý mu bude spracovávať účto, alebo aspoň priebežne kontrolovať. V ďalších rokoch uvidí... :rolleyes:

Určite musím len súhlasiť. No čo narobíme, keď veľa ľudí si myslí, že si to urobia sami.... A po niekoľkých rokoch dojde kontrola a potom hlava v smútku.....
Jednoznačne je dobre mať účtovníka, ktorý poradí a určite aj ušetrí samému klientovi aby neplatil veľké dane. Veď o to každému ide, nie ? Je jasné, že ani jeden účtovník nežije zo vzduchu :) a že mu musí za prácu zaplatiť.
Filip Glasa
08.06.11,13:28
ekonomický SW skús taký, ktorý vie spolupracovať s tvojím eshopom. NIektoré majú napojenie na Money, Pohodu, ale na Kros len maálokroté eshopu. Ušetríš tak robotu z ručným vypisovaním faktúr.
alessi
12.06.11,23:53
Čo človek potrebuje v JU pri eshope? resp. Aké účtovné operácie využíva: nákup tovaru, predaj tovaru. Vypísať vpd podľa prijatej fa a napísať ppd podľa odoslanéj fa. Fa ppd vpd sú tabuľky v excely/Oo. Penazny denník má tiež tabuľku v počítači. akurát archívacia je mimo počítača.
navrhoval by som jeden mesiac skúseného účtovníka a pokiaľ sa bude všetko opakovať nemá čo pokaziť.
blavaciko
13.06.11,12:39
ppd podla odoslanej faktury? ppd sa uplatnuje len pri platbach v hotovosti a tam potrebuje ERP, nie?
padro
13.06.11,12:45
ppd podla odoslanej faktury? ppd sa uplatnuje len pri platbach v hotovosti a tam potrebuje ERP, nie?

nie
Dáša_
13.06.11,13:15
ppd podla odoslanej faktury? ppd sa uplatnuje len pri platbach v hotovosti a tam potrebuje ERP, nie?

podľa aktuálneho stavu erp na hotovostné úhrady faktúr až od 1.1.2012
blavaciko
13.06.11,13:24
plati to aj pre nove subjekty? neviem, pytam sa...
Economic
22.11.11,17:49
Na jednoduché účtovníctvo postačí aj voľne stiahnuteľná verzia z Krosu program ALFA. Program je nenáročný aj pre začiatočníka.
Erik41
12.11.15,07:10
Ideálne si to usporiadať a pripraviť čo treba. Ešte lepšie sa opýtať na to, čo sa dá odpočítať a ako je to pri platení daní, miezd či pri daňovej kontrole nejakej účtovníckej firmy .
kopretinka
12.11.15,07:56
za prvé,odpovedáš na 4 roky starú otázku,za druhé,na reklamu je iná rubrika