owl
07.06.11,19:56
Prosím Vás o pomoc, keď živnostník má zodpovedného zástupcu, je aj pracovná zmluva, aj splnomocnenie a keď sa stane, že zodpovedný zástupca využije svoju funkciu na obohatenie sa, tak, že živnostníkovi robí dlhy,je možné, aby tie dlhy nejako presunuli zo živnostníka na zodpovedného zástupcu? Je na to zákon? Alebo v každom prípade zodpovedá za všetko živnostník?

Ďakujem!
Marína
07.06.11,18:12
Economic
08.06.11,12:38
Prosím Vás o pomoc, keď živnostník má zodpovedného zástupcu, je aj pracovná zmluva, aj splnomocnenie a keď sa stane, že zodpovedný zástupca využije svoju funkciu na obohatenie sa, tak, že živnostníkovi robí dlhy,je možné, aby tie dlhy nejako presunuli zo živnostníka na zodpovedného zástupcu? Je na to zákon? Alebo v každom prípade zodpovedá za všetko živnostník?

Ďakujem!


Prečo má plnú moc ? Bola by dobrá hmotná zodpovednosť... Alebo dobre prepracovaná pracovná zmluva, resp. dodatok k nej.
owl
08.06.11,16:17
Už sa to stalo, takže opraviť už nič neviem. Lenže ja platím za neho všetko, lebo exekútori chodievajú za mnou. Polícia už na tom "pracuje" 3 roky, napriek tomu, že zodpovedný zástupca už na výsluchu povedal to isté, čo ja, takže vyšetrovateľ mi verí, ale povedal mi, že podľa Živnostenského zákona za svoju živnosť zodpovedá len živnostník.
Dana L
08.06.11,16:45
No to fak neviem, prečo mal plnú moc. Ale čo už teraz, nie? Hlavne to rýchlo stopnúť.
alessi
12.06.11,23:40
A žaloba za spreneveru - resp. Okrádanie? Robenie zleho mena. A súdnou cestou vymáhať náhradu vzniknutej škody. Pokiaľ sa sledoval tak sú dôkazy.
vyšetrovateľ má pravdu. Malo sa to ošetriť vopred.