Wotan
07.06.11,20:05
Na RZZP za rok 2010 ktore som podaval do 31.3.2011 mi vznikol preplatok okolo 300 EUR.

Kedy tento preplatok uvidim na svojom ucte? Cital som dokonca, ze ZP si z neho stiahne este dan 20% a vrati len zdaneny preplatok... Lenze ja som pocas celeho roka do ZP odviedol vyssiu sumu ako som mal, preto mi podla mojho nazoru nalezi naspat vsetko co som im platil navyse a nie kratena ciastka.

Je potrebne o vratenie preplatku poziadat alebo ho ZP automaticky vracia?

Keby som mal nedoplatok tak oni by uz boli na ihlach a uz davno by som to mal mat uhradene, ale ked maju oni nieco platit tak to je hroza...
dobrava
16.07.11,19:41
Aj mňa zaujíma táto otázka. Keďže mám na RZZP pomerne vysoký preplatok, márne čakám na jeho vrátenie. Musím požiadať o vrátenie preplatku, alebo budem čakať, kým sa im uráči preplatok poslať? Ďakujem.
veronikasad
17.07.11,05:59
Aj mňa zaujíma táto otázka. Keďže mám na RZZP pomerne vysoký preplatok, márne čakám na jeho vrátenie. Musím požiadať o vrátenie preplatku, alebo budem čakať, kým sa im uráči preplatok poslať? Ďakujem.
preplatky RZZP už ZP vracali. Zaškrtol si v RZZP správnu formu vrátenia ? Nemáš aktuálny nedoplatok na preddavkoch ? Skontroluj si vyplnenie RZZP a kontaktuj prísp. ZP (z Dôvery som preplatok dostala ešte v máji). Mohlo sa tiež stať, že v RZZP máš nejakú chybu a ZP ho eviduje ako otvorené. Vtedy preplatok nevrátia, kým ho neuzatvoria.