Gabika Bbb
07.06.11,20:12
Dobry den,
na tejto stranke vidim vela tem ale skoro ziadna sa nepodoba mojmu pripadu.
V skratke : som 18r. studentka v 3rocniku (z piatich) a priatel taktiez tretiak ale buduci rok konci. Chceli by sme si zalozit zivnost a otvorit si second-hand (nie velky).
Nechcem sa pytat ake su postupy a podobne ale radsej sa vopred informujem ci sa to vobec oplati.
1. Mozeme si vobec zalozit zivnost ked sme este studentmi strednej skoly ?
2. Mozeme dostat dotaciu na podnikanie na second-hand ? (V tom pripade by sme to dali na otca kt. je uz tri mesiace registrovany na urade prace-co je podmienkou)
3. Kam konkretne treba ist ? Co vybavit a ake su poplatky ? Nechapem tomu na zivnostnenskom urade, socialky a zdravotnej poistovni :/

Za skore odpovede Vam vopred ďakujem
Economic
08.06.11,12:40
Dobry den,
na tejto stranke vidim vela tem ale skoro ziadna sa nepodoba mojmu pripadu.
V skratke : som 18r. studentka v 3rocniku (z piatich) a priatel taktiez tretiak ale buduci rok konci. Chceli by sme si zalozit zivnost a otvorit si second-hand (nie velky).
Nechcem sa pytat ake su postupy a podobne ale radsej sa vopred informujem ci sa to vobec oplati.
1. Mozeme si vobec zalozit zivnost ked sme este studentmi strednej skoly ?
2. Mozeme dostat dotaciu na podnikanie na second-hand ? (V tom pripade by sme to dali na otca kt. je uz tri mesiace registrovany na urade prace-co je podmienkou)
3. Kam konkretne treba ist ? Co vybavit a ake su poplatky ? Nechapem tomu na zivnostnenskom urade, socialky a zdravotnej poistovni :/

Za skore odpovede Vam vopred ďakujem

1. Môžeš
2. To ja neviem /otázka na úrad práce alebo odpoveď iného poraďáka/
3. Najprv sa ísť informovať na úrad práce a po doladení úkonov s nimi, až potom na živnostenský. Jeden voľný predmet podnikania je 5.- Eur Na zdravotnú Ťa prihlásia cez JKM na živnostenskom, aj na DÚ Ťa zaregistrujú, musíš už iba sociálnu poisťovňu navštíviť.
Gina Er
08.06.11,15:03
1. Môžeš
2. To ja neviem /otázka na úrad práce alebo odpoveď iného poraďáka/
3. Najprv sa ísť informovať na úrad práce a po doladení úkonov s nimi, až potom na živnostenský. Jeden voľný predmet podnikania je 5.- Eur Na zdravotnú Ťa prihlásia cez JKM na živnostenskom, aj na DÚ Ťa zaregistrujú, musíš už iba sociálnu poisťovňu navštíviť.
1. nie je podmienka vek 18 rokov?
2.to by musel mať otec živnostenský list
Economic
08.06.11,15:10
1. nie je podmienka vek 18 rokov?
2.to by musel mať otec živnostenský list

Však píše že je 18r. študentka......