milanko.expres
07.06.11,20:16
V roku 2006 som si kúpil auto na leasing,ktorého celková cena bola 172865sk.Zaplatil som akontáciu 34573sk a používal auto po dobu dvoch rokov.Moja mesačná splátka bola 5173sk,ktorú som pravidelne splácal.V roku 2008 mi auto ukradli.Presne po dvoch rokoch.V splátke za auto bola zahrnutá havarijná poistka na totálnu škodu,čiastočnú škodu a odcudzenie vozidla.Udalosť som ohlásil na polícii,poisťovni a leasingovej spoločnosti a podklady o vyšetrení od polície som odovzdal poisťovni aj leasingovej spoločnosti.Povedali mi len že sa vyjadria keď to spracujú a ozvu sa mi.
A teraz sa pýtam.
Po troch rokoch sa mi ozvala nemenovaná advokátska kancelária ktorá zastupuje leasingovú spoločnosť a doslovne mi povedali že oni doteraz žiadne vyrovnanie nedostali a že ja mam tlačiť na poisťovňu aby im to vyplatila inak budu celu čiastku automobilu vymáhať od mojej osoby.

PS:prosím poradte mi kto má načo nárok a ako mám ďalej postupovať..
milanko.expres
14.06.11,10:07
Prosím Vás môžete mi prosim poradit ako dalej postupovať?
bubkoch
14.06.11,11:12
Prosím Vás môžete mi prosim poradit ako dalej postupovať?
a ty si cele 3 roky od kradeze a zaplatení cca 150 tis. spokojne sedis bez auta, bez penazí a nezaujima ta poistné plnenie poistovne ?
najprv by som siel do poistovne a spytal sa tam aky maju problem s poistným plnením ...
milanko.expres
14.06.11,13:10
Naposledy ked som bol v poistovni cca 3 roky dozadu ma ubezpečili že po odovzdani všetkych potrebnich dokumentov s poistnej udalosti a od policie je to len medzi poisťovnou a leasingovou spoločnosťou a mne pošlu len vyrozumenie o vysporiadani.
bubkoch
14.06.11,13:45
Naposledy ked som bol v poistovni cca 3 roky dozadu ma ubezpečili že po odovzdani všetkych potrebnich dokumentov s poistnej udalosti a od policie je to len medzi poisťovnou a leasingovou spoločnosťou a mne pošlu len vyrozumenie o vysporiadani.
a ty si cele 3 roky po zaplatení cca 150 tis. spokojne sedis bez penazí a nezaujima ta poistné plnenie poistovne ?

vsak cast poistneho plnenia (to co ostane po odpocitaní nesplatenej casti lizingovke) patri tebe ... alebo si vari veril tomu ze aj keby ti auto ukradli mesiac pred skoncenim lizingu a po zaplatni takmer celeho auta, tak aj vtedy patri cele poistne plnenie lizingovke ?
milanko.expres
14.06.11,17:56
Ja myslim,že ked je auto poistene havarijne aj na kradež a stane sa take niečo tak by ostatnu nesplatenu časť mala zaplatit poisťovna.Môj názor,alebo sa mylim?