daa
07.06.11,22:08
Dobry vecer...Som uplny zaciatocnik vo veciach uctovnych a tak by som vas chcela poprosit o radu. Od 1.4 som SZCO, miestom podnikania bola doteraz adresa mojho trvaleho pobytu, co je rodicovsky dom. Predmetom mojej zivnosti je prekladatelstvo a vyucba anglickeho jazyka, takze okrem vyucby v jazykovke na zivnost, na podnikanie v podstate potrebujem par m2, pracovny stol, pocitac s pristupom k netu, tabulu na stene a stolicku pre individualnych studentov. Momentalne vsak chystam zmenu miesta podnikania, kedze sa stahujem k segre do bytu, ktory ma ona v svojom osobnom vlastnictve. Je mi jasne ze musim tuto zmenu v ramci pravnej lehoty nahlasit na vsetky urady pocnuc Zivnostakom a konciac danovakmi. ZIvnostensky potrebuje vediet aky vztah mam k nehnutelnosti, v ktorej budem vykonavat pod. cinnost, kedze uz to nebude miesto trvaleho bydliska. Stacilo by len suhlas mojej sestry s vykonavanim tejto cinnosti v priestoroch, ktore patria jej. Budem jej ale samozrejme financne prispievat (forma najmu). Chcem sa teda spytat, mozem si tento najom dat do opravnenych nakladov? Ako sa to pravne osetri v najomnej zmluve kedze sa nebude jednat v podstate o prenajom celej miestnosti, len budem mat nejaky pracovny kut v obyvacke. Segra samozrejme bude tuto skutocnost hlasit na DU, takze vsetko bude tak ako ma. Vedel by mi niekto z vas poradit?? Dakujem pekne. :confused: