janaGT
30.08.04,12:56
Práve mám pred sebou faktúru, v ktorej nám firma xx prefakturováva náklady na ubytovanie a stravné s DPH. Je to predmetom DPH?
Jamka
30.08.04,10:59
Ja si myslím, že áno. Predpokladám, že ide o poskytnutie stravy v nejakom ubytovacom zariadení.
janaGT
30.08.04,11:05
firma xx pre našu firmu vykonávala montáž svojimi pracovníkmi. A šéfovci sa v zmluve dohodli, že firma xx nám potom prefakturuje skutočne odpracované hodiny resp. dni a my im zaplatíme ubytovanie a stravné.
Jamka
30.08.04,11:13
Potom to mohlo byť na ich faktúre ako súčasť hodnoty ich práce nie? Napr. v príloho fa uvedú rozpis svojich nákladov, samostatne vyčíslia prácu, hodnotu ubytovania a stravovania svojich zamestnancov... celková suma bude základ DPH.
myslím, že by to mohlo tak byť.
Zyka
15.09.05,05:34
Co v pripade,ked takuto refakturaciu vykona SR firma, ktora ref.ubyt a stravne jej pracovnikov v DE, tj faktura je v EUR, vystavena bez DPH. Je to spravne ?
Jej pracovnici vykonavali prace na hnut.hmot.majetku, ktory sa previezol neskor do SR. Su tieto naklady sucastou vstup.ceny obstaravaneho majetku ?
tj 2 otazky :
1. DPH na FA v eur-refakturacia ubyt+strava v DE /SRsubjekt-SRsubjekt/
2. sucast vstupnej ceny dlhod. majetku ?
Kto viete, prosim poradte.
thanx
Viki
20.04.07,07:43
Dobrý deň.
Prosím Vás o radu, ako správne vystaviť faktúru - refakturácia ubytovania, keďže bola dohoda, že skutočné náklady na ubytovania preplatí odberateľ na základe faktúry, kde priloží kópiu dokladu o ubytovaní.

Zamestnanci boli na montáži. Dva dni spali v hoteli a zamestnávateľovi vyúčtovali náklady na ubytovanie v sume 3400 Sk.
Na faktúre je 4x20 -daň mestu s 0% DPH a 2x1395 + 530 DPH.

Ako to mám dať do faktúry ? Neviem sa pohnúť.
Viki
20.04.07,08:48
Prosííím...
Nikto nevie ako na to?
Vladimír Ozimý
20.04.07,14:33
no čo sa týka refakturácie...berie sa to ako by ste sama službu poskytla to jest vystavíte všetko s DPH to jest všetko čo budete refaktúrovať navýšite o DPH..aj poplatok mestu aj ked vam je to fakutrovane alebo vystavene bez DPH...je to rovnaký princíp ako poštovné...

čo sa týka ZYKA:

no tam by som asi takisto postupoval rovnako to jest tuzemská osoba refaktúruje do tuzemska...to jest by som na to narátal DPH a čo sa týka či to vchádza do vstupnej ceny...ak ide o obstarávacie náklady určite...to jest ak ide o montáž, prepravu, inštaláciu a činnosti súvisiace s HM a jeho spustením vstupuju do OC majetku
Vameti
08.03.11,22:17
Ahojte poraďaci,
prosím môžte mi skúsenejší odsúhlasiť správnosť refakturácia do ČR:
Sl.firma objednala pre Č.firmu ubytovanie (obaja platci DPH)
Fa od sl.ubytovacieho zariadenia pre Sl.firmu
ubytovanie 518/
dph 343/
raňajky 518/
dph 518/ (nie som si istá, ale nárok na odpočet podľa mňa nie)

refakturácia Č.firme aj so Slovenskou DPH (uplatní sa § 16 ods.1)
ubytovanie 315/ 518
dph 315/ 343
raňajky 315/ 518
dph 315/ 518
ďakujem